David Hampl
4 ledna, 2019

Internetové připojení má doma velké množství domácností. Stává se naprostým standardem a při jeho výběru mnoho lidí hledí hlavně na optimální rychlost. Stejně tak důležité je mít i dobrý signál. Obě věci spolu souvisí. I to nejrychlejší připojení bude při kolísavém signálu špatné. Je však zbytečné objednávat ještě dražší a rychlejší tarif. Stačí jednoduchý trik a internet si zrychlíte a zkvalitníte jednoduše a také zdarma. Tím, že se budete ke svému routeru připojovat správně, eliminujete kolísání rychlosti a celkové využití datového toku bude lepší, než dříve.

Co budete potřebovat? Plechovku od piva

Jak na to? Je to snadné. Stačí si jenom dát pivo. Nebo jakýkoliv jiný nápoj, který bude v plechovce. Právě tu budete potřebovat. může se jednat o zcela obyčejnou plechovku, která není nijak výjimečná. Jenom z ní nejprve vypijte její obsah a potom ji také důkladně vypláchněte. Jakmile máte, je vše připraveno ke zkvalitnění a tedy i ke zrychlení vašeho připojení k internetu. Hlavním kouzlem je především využité materiálu plechovky, kterým je tenký kov, který má řadu dobrých vlastností hlavně s ohledem na vlastnosti stínění, ale i vlastnosti odrážení.

Plechovku připravte

Jak na to? Nejprve z ní odtrhněte horní otevírací část, která je určená nejenom k tomu, abyste se dostali k obsahu, ale také k tomu, že do ní můžete zasunou brčko. Nebo ochránit pusu před pořezáním od ostré hrany. Dále je třeba z plechovky uříznout dno. Ideální je vzít si ostrý nůž, který však příliš nepoužíváte. To proto, že se při kontaktu s plechovkou bude tupit a tak bude nutné ho následně opět nabrousit. Za zrychlení internetu to však stojí.

Uřízněte také část horní části

Nyní se pustíte do řezání horní části plechovky. Dno jste sice odřízli kompletně, ale horní část nechtě několik centimetrů na těle plechovky. Následně plechovku po celé délce rozstřihněte. Výsledkem by měl být ideální tvar, kdy ve spodní části bude stále dno a po celém boku vznikne opona, která bude sloužit jako odražeč signálu tím správným směrem. Díky tomu ho nejenom nasměrujete tam, kde má být, ale také zajistíte to, aby nebyla vaše anténa rušena jiným signálem, což není v panelových domech nic výjimečného.

Nasaďte na anténu

Nyní využijte otvor plechovky k tomu, abyste ho navlékli na samotnou anténu routeru. Tím zajistíte, že bude správně odstíněná a také to, že bude signál směřován správným směrem. Jelikož se dnes využívají i routery se 2 anténami, je mnohdy nutné vzít si dvě plechovky. Stejný postup, jako jsme popsali výše, tedy aplikujte u obou z nich a obě dvě následně na antény routeru navlékněte. Mělo by to jít bez problémů, jelikož díra v plechovce je dostatečně velká. Pokud není, můžete ji pomocí nůžek nebo nože zvětšit. Na většinu routerů by ale měla bez jakýchkoliv problémů dostačovat.

Umístěte router na ideální místo

Nyní je třeba také správně umístit váš router. Ideální je takové místo, kde bude nejméně rušen a odkud se také signál dostane tam, kam potřebujete. Jakmile je na daném místě, už jenom natočte plechovky na anténách správným směrem. A to tak, aby došlo je stínění plochy, kam signál jít nemá a nemusí. Naopak podpořte prostor, kam jít má a kde máte svůj počítač, televizi, nebo třeba mobilní telefon.

Uvidíte, že se internet zrychlí, výpadky budou v podstatě nulové a pokud jde o sílu signálu, tak bude lepší. Pokud máte u vás doma problémy s kvalitou internetu, toto je cesta, jak je jednoduše vyřešit. Ne vždy je totiž nutné objednávat jiný a rychlý tarif za drahé peníze. Stejně tak není nutné ani kupovat nový drahý router, když se dá vše vyřešit tímto způsobem.

Sdílejte článek