Domů ZAJÍMAVOSTI Zkuste v této pozici na chvilku podržet Vaši ruku, a nebudete věřit...

Zkuste v této pozici na chvilku podržet Vaši ruku, a nebudete věřit tomu, co se stane!

Podívejte se na své ruce. Co vidíte? Pokud je Vaše odpověď „jen moje ruce“, zeptejte se reflexologa. Ihned Vám začne povídat, že podle výzkumu existují četné aktivní body, které Vám dávají moc nad Vaším tělem a myslí.

My bychom se o tyto mocné poučky s Vámi rádi podělili, neboť je neuvěřitelné, kolik toho jen za pomocí svých prstů a dlaní dokážete… Úplné zázraky!

Palec

Palce jsou zodpovědné za úzkost a bolesti hlavy. Pokud trpíte nervózní bolestí hlavy, jemně stiskněte palec zhruba na 5 minut. Reflexologové tvrdí, že to zmírní bolesti.

Ukazováček

Tento prst řídí svalové bolesti stejně jako pocity zklamání, strachu a rozpaků. Jak ukazují studie na Univerzitě v Minnesotě, pacienti s bolestmi zad a svalů se cítili lépe po cyklu reflexní terapie. Stačí tisknout ukazováček druhou rukou po dobu 5 minut.

Prostředníček

Stisknutí prostředníčku pomáhá, pokud se cítíte rozčílení, rozzlobení, nebo více unavení než obvykle. Studie prokazují, že takové cvičení snižuje krevní tlak a uklidní Vás.

Prsteníček

Negativní emoce a smutek zmizí, jestliže budete jemně tisknout Váš prsteníček po dobu 5 minut. Nezapomeňte zůstat v klidu a sledovat Vaše dýchání.

Malíček

Malíček je zodpovědný za sebeúctu, stres a nervozitu. Pokud jste náchylní ke snižování své hodnoty, měli byste opravdu myslet na masáž Vašeho malíčku po dobu 5 minut. Pokuste se přemýšlet nad něčím hezkým při masáži.

Dlaň

Stiskněte prsty jedné ruky uprostřed druhé dlaně. Masírujte ji v kruhových pohybech a třikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Reflexologové říkají, že dlaň je středem všech Vašich pocitů a emocí. Výzkum ukazuje, že pravidelné masírování dlaní pomáhá předcházet nevolnosti, stresu, průjmu a zácpě.

Spojené dlaně

Tato pozice se často používá v meditaci. Pomáhá Vám soustředit se a dát si své myšlenky do pořádku. Stisknutím dlaní dohromady můžete zlepšit krevní oběh.

Surya Mudra

Tato póza Vám pomůže zlepšit trávení a metabolismus. Tato technika se používá také pro nízký krevní tlak a ztrátu chuti k jídlu.

Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články