Znaky, které nepřehlížejte! Vaše tělo totiž může žádat o pomoc a vy byste měli rychle udělat důležitá rozhodnutí.

Naše lidské tělo je stoprocentně jedno z nejkomplexnějších systémů na této planěte. V našich orgánech se objevují miliony procesů, které musí stoprocentně fungovat, aby naše tělo bylo schopno pracovat na maximum. Pokud jsou tyto procesy z nějakých důvodů přerušeny, nebudou tak orgány schopné vykonávat svou práci správně a navíc tělo odešle varovné signály, které musí být co nejrychleji zpozorovány a řešeny, abychom
předešli určitým problémům.

Obecně lidé ignorují mnoho z těchto varovných signálů, které mohou být velmi škodlivé pro naše tělo a celkově zdraví. Pokud tyto přiznaky nebudeme řešit, můžeme se dostat do potíží s mnoha onemocněními.

V tomto článku najdete několik signálů, které byste neměli přehlížet, ale naopak je začít řešit.

Čtěte také: Trápí vás pigmentové skvrny na vašich rukách, tváři, ale i na dalších místech vašeho těla. Pokud ano, zapomeňte na drahé krémy. Zkuste tento postup a už ráno při pohledu do zrcadla uvidíte podstatnou změnu!

1. Popraskaná a suchá kůže na loktech a rukou

Pokud máte opravdu suché lokty, že vám dokonce praská kůže, můžete mít vážné problémy s nedostatkem citaminu A. Chcete-li zvýšit množství tohoto vitaminu, měli byste do své stravy zahrnout citrusové plody, celer, meruňky, dýně.[hana-code-insert name=’google‘ /]

2. Krvácení dásní

Pokud vaše dásně krvácí, máte jistě problém a nedostatkem vitaminem s vitaminem C. Začněte tedy více konzumovat citróny, česnek…

3. Suchá kůže

Suché póry a kůže jsou spojeny s nedostatkem vitaminu E. Tento konkrétní vitamin najdete v doplňcích stravy jako je rybí olej, ořechové produkty a některé vegeteriánské oleje.

4. Lámání a praskání nehtů a vlasů

Znamení, které může být spojeno s nedostatkem vitaminu D. Většinou tento vitamin doplníme tak, že se budeme vystavovat více na sluníčku, ale také když budeme jíst více klíčků, mrkví, luštěnin nebo pít více mléka.

5. Úzkost, nespavost na vytížení svalů

Všechny tyto příznaky naznačují nedostatku hořčíku a draslíku ve vašem těle. Pokud chcete zvýšit hladinu draslíku, začněte konzumovat více zeleniny. Hořčík zas naleznete ve vlaškých ořechách, slunečnicových semínkách. Nezkazíte nic ani tím, že budete konzumovat více jablek, řepy nebo meruňek.

6. Touha po sladkém

Pokud často toužíte po sladkostech, můžete to být ukazatel toho, že jste stresově vyčerpaní. V tomto případě buňky potřebují více glukózy, aby mohly produkovat dostatečný výkon a udržet správné fungování těla.[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

7. Touha po slaném

Pokud máte často velké chuti na slané jídlo, může to být známka bakteriálního onemocnění v těle. Nejčastěji v urinálních oblastech těla.

Pokud se nemůžete vypořádat s některým, z výše uvedených příznaků, měli byste co nejdříve navštívit svého lékaře.