Známe recept na elixír mládí: Stačí tyto tři suroviny na očištění vašich střev a budete se cítit nejenom jako znovuzrození, ale výrazně prospějete i svému zdraví

Očistěte svůj organismus od toxických látek jednoduchým nápojem, který lidstvo používá už po tisíce let. Jeho základem je jablečný ocet, který je hojně ceněnou potravinou, které se přisuzují velmi blahodárné účinky na lidské tělo. Tento zázračný elixír je schopen díky očistě od nebezpečných zplodin metabolismu také zvýšit vaše množství životní energie, zlepšit fungování imunity a tím i celkovou kvalitu vašeho života.

Druhý mozek a centrum lidské vitality

Střeva nejsou jenom roura na odvedení odpadních látek. Naopak, často bývají nazývány druhým mozkem. Střevní stěny jsou protkány složitou sítí miliard nervových buněk, o nichž vědci doposud zatím jen předpokládají, že mohou různými způsoby ovlivňovat celý lidský organismus. S jistotou se ale ví, že se střevní mikroflóra zásadním způsobem podílí na našem imunitním systému a na celkovém zdraví a kondici.

Proto je vhodné je čas od času pročistit od toxických látek a nepřátelských bakteriálních kultur, které by mohly ty naše přátelské ohrožovat. My jsme pro vás našli recept na klasický očistný nápoj, který je znám už od starověku. Na jeho výrobu stačí jen tři běžně dostupné suroviny a na rozdíl od komerčních přípravků neoloupe vaši peněženku.

Čtěte také: Na veterině ležel pejsek s hroznou bolestí a utrpením. Pak ale přišel tento pes a udělal něco neuvěřitelného

Jablečný ocet a med – dva zázraky přírody

Jak už jsme se zmínili, základní surovinou pro čisticí elixír je jablečný ocet. O něm se můžete snadno na internetu dozvědět, že jeho konzumace posiluje činnost srdce, odstraňuje kožní problémy, je účinný při redukční dietě a dokonce působí proti vzniku nádorů. To všechno vyplývá právě ze schopnosti očišťovat organismus od toxinů. V kombinaci s medem, který zase působí antisepticky, protizánětlivě a zklidňuje podrážděné tkáně a dodává energii.

U obou produktů si však musíte dát pozor při jejich nákupu. Zejména med z obchodu bývá často jednak plný antibiotik z nevhodně chovaných a krmených včel a jednak bývá ředěn fruktózovým kukuřičným sirupem a po zdravých aminokyselinách v něm nenajdete ani památky. Proto pokud možno vsaďte raději na med od včelaře a jablečný ocet si udělejte svůj z jablek z ověřeného původu. Na internetu snadno najdete spoustu receptů, jak na to.

Recept na očistný elixír

A teď už přikročíme ke kýženému receptu na očistný elixír, který jsme vám slíbili. Na jeho výrobu vám budou stačit tři suroviny:

  • jablečný ocet
  • med
  • voda

Odměřte si 2,5 dcl vody a přiveďte ji k varu. Nechte zase zchladnout na pokojovou teplotu, pak přilijte 2 polévkové lžíce nefiltrovaného jablečného octa a přidejte i jednu polévkovou lžíci kvalitního medu. Dobře zamíchejte, aby se suroviny rozpustily a uchovávejte v lednici. Toto množství nápoje vypijte každé ráno. Pokud trpíte zdravotními problémy, poraďte se o jeho pravidelném užívání nejprve s  vaším lékařem.