David Hampl
11 prosince, 2022
, ,

Po mnoho let odborníci říkají a připomínají, že hydratace je neuvěřitelně důležitá pro zdraví našeho organismu. Jednoduše musíte pít každý den dostatečné množství vody, aby tělo mohlo správně pracovat, a vy jste se cítili dobře. Jakmile to zanedbáte, můžete se těšit na příznaky a signály, které okamžitě obdržíte od svého těla. Dnes si řekneme, na jaké si musíte dávat pozor.

Zdravotní problémy spojené s nízkou hydratací

Existuje hodně příznaků dehydratace, které na sobě můžete pozorovat každý den. Jakmile se dostane nedostatek tekutin do červených čísel pro organismus, zažijete hlavně bolesti hlavy. Cítit můžete také sucho v ústech, což by vás mělo automaticky nabádat k tomu, abyste se okamžitě napili. Při delší dehydrataci se objeví také špatný dech, protože nedostatek tekutin ovlivňuje práci slinných žláz.

https://www.pexels.com/

S bolesti hlavy a nedostatkem tekutin jsou spojené také závratě. Jde o velmi nepříjemnou a nebezpečnou věc, a to hlavně během léta. Dávejte si proto dobrý pozor na to, abyste vypili kolem dvou litrů vody denně. A velmi nepříjemným znamením špatné hydratace je také zácpa. Každý lékař vám řekne, že pro boj se zácpou musíte zvýšit množství vlákniny ve stravě a hodně pít.

Příznaky, které uvidíte na první pohled

Na druhou stranu existují signály, které uvidíte očima. V první řadě přijde jiná barva moči. Čím tmavší je barva moči, tím víc se potřebujete napít. Ideálně musí být moč světle žlutá nebo téměř čirá. Stejně tak budete jistě pozorovat změny ve frekvenci močení. Jestli chodíte na malou méně než 4krát denně, měli byste rozhodně začít více pít.

https://www.pexels.com/

Nedostatek tekutin se projeví také na vaší pokožce, protože bude velmi suchá a citlivá. Myslete také na to, že hlad je jen převlečená žízeň. Většina lidí si myslí, že mají neustále hlad. Ve skutečnosti ale mají neustále žízeň. Tohle všechno nakonec povede k obrovské únavě, kterou budete pociťovat během celého dne a ani litry kávy vám s tím nepomohou. Právě naopak. Mnohem lepší bude sklenice vody.

Zdroj: irecept.cz

Sdílejte článek