David Hampl
15 března, 2019

Když máte horečku, když vás něco bolí, nebo třeba když máte chřipku. To vše jsou důvody, proč lidé sáhnou po léku. Jedním z těch nejznámějších a rozhodně i nejvyužívanějších je Aspirin. Většina z vás ho má jistě spojený jenom s těmi problémy, které jsme zmínili výše. Faktem ale je, že tato tabletka toho dokáže mnohem více. Tím samozřejmě nenabádáme k tomu, že byste ho měli jíst od rána do večera, ale pouze říkáme, že jsou věci, které o něm moc lidí neví. Navíc jsou možnosti využití, kdy ho nemusíte polykat, ale kdy ho rozemelete a využijete jako základ domácích produktů na různé problémy. V čem všem může být prospěšný?

Pomocník při kožních problémech

To, na co se zaměříme jako první, jsou kožní problémy. Nejsou nic výjimečného a lidé hledají různé cesty a možnosti, jak je mohou eliminovat. jedna taková je ale přitom poměrně snadná. Pomůže právě Aspirin. Doporučován je jak tomu, kdo má akné, tak i lidem, kteří mají různé vyrážky a další problémy s kůží. To proto, že jednou z látek v tomto léku je kyselina salicylová, která působí blahodárně právě na lidskou pleť.

Dobrá volba pokud máte lupy

Párkrát si projedete vlasy a dopadne to tak, že vaše ramena jsou plná lupů? Pokud ano, nemusí to být jenom šampony, co vám pomůže. Dobrým pomocníkem může být právě Aspirin. Ten blahodárně působí na vlasovou pokožku a snižuje její problémy a tak i tvorbu lupů. Pomoc je v takovém případě jednoduchá. Stačí tabletku rozdrtit a následně už jenom smíchat s vaším šamponem.

Ulevuje po bodnutí hmyzem

Bodl vás komár, nebo dokonce vosa? Pokud se potřebujete zbavit dané bolesti, není nic jednoduššího, než mít po ruce Aspirin. Ten však nepolykejte, jelikož toto není ten druh bolesti, na kterou by byl přímo určený při svém klasickém použití. Ona správná cesta k užití je spojena s tím, že si z něho nachystáte pastu. A to tak, že ho rozdrtíte a smícháte buď s trochou vody, nebo s trochou oleje. Potom už stačí jenom aplikovat na konkrétní postižení místo.

Využívejte ho proti zarůstání vousů

Když vousy nebo chloupky zarůstají, je to velmi nepříjemné. Nejenom, že to bolí, ale objevují se také četné pupínky. Zamezit tomu přitom můžete právě pomocí Aspirinu. I tady je na místě vytvořit si pastu stejně, jako v předchozím návodu. Po každém oholení ji aplikujte na daná místa stejně, jako krémy. Nechte působit zhruba 10 minut a potom opláchněte vodou. Uvidíte, že problémy se zarůstáním chloupků nebo vousů budou minulostí.

Skvěle s ním uklidíte

Nemusíte utrácet za drahé a různorodé čističe, které jsou určené do koupelny. To proto, že na čištění této místnosti můžete využít i Aspirin. Snadno s ním odstraníte zbytky mýdla, klasický vodní kámen a další skvrny, které jsou na obkladech, na umyvadlech i ve sprchových koutech běžné. Příprava čističe je velmi jednoduchá. Stačí rozpustit 2 tablety tohoto léku v 1 litru vody a již můžete začít s čištěním.

Zbavte se kuřích ok

Jsou lidé, kteří jimi velmi trpí, což je způsobeno také s velkou bolestivostí. Na kuří oka přitom není nutné používat jakékoliv kupované specifické prostředky. Když máta doma Aspirin, tak ho stačí jenom rozdrtit a poté smíchat s trochou vody, oleje a také pár kapkami citronové šťávy. Tuto směs naneste na své nohy a nechte zhruba 10 minut působit. Poté nohy omyjte. Aplikujte po dobu několika dní a uvidíte, že problém bude minulosti.

Je dobrým pomocníkem při odstraňování skvrn

Nejenom prací prášky, nebo speciální produkty na odstranění skvrn jsou tím, co dokonale funguje ve chvíli, kdy se vytvořila skvrna, kterou potřebujete co nejrychleji odstranit. Pokud se jedná o skvrnu třeba na koberci nebo na gauči, rychle rozmíchejte Aspirin ve vodě a touto směsí začněte dané místo čistit. Pokud se jedná o skvrny na vašem oblečení, je nejlepší možností vytvořit stejnou pastu, nanést ji na skvrnu, nechat chvíli působit a potom dáte daný kus oblečení klasicky do pračky.

Přijde vhod i vašim rostlinám

I tady můžete využít jeho velkou sílu. A jak? Postačí, když jednu tabletku rozpustíte v jednom litru vody. A touto vodou budete rostliny na zahradě nebo i v květináči pouze zalévat. K čemu to povede? V první řadě dokážete eliminovat škůdce, dále podpoříte růst rostlin a jako třetí výhodou je to, že se zbavíte případných plísní, které mohou vaše květiny nebo jiné rostliny aktivně napadat.

Pomáhá v případě bradavic

V souvislosti s nimi koluje celá řada různých babských rad, jak je odstranit. Pokud hledáte postup, který je opravdu spolehlivý a který funguje, není nic lepšího, než dát na naši radu. Ta je spojená s tím, že použijete tento prášek. Nic s ním nedělejte, jenom ho na bradavici přiložte a přelepte náplastí. Takto ho nehte působit přes noc. Vše s novou tabletkou opakujte i následující noci a uvidíte, jak bradavice rychle mizí.

Sdílejte článek