Známý japonský léčitel Katsudzo Nishi odtajnil jedinečných 7 cvičení, která jsou určena výhradně pro ženy. V čem jsou dobrá? Pomohou jim poznat jejich tělo, zlepšit zdraví, ale i něco dalšího. Co přesně? -
Menu

Známý japonský léčitel Katsudzo Nishi odtajnil jedinečných 7 cvičení, která jsou určena výhradně pro ženy. V čem jsou dobrá? Pomohou jim poznat jejich tělo, zlepšit zdraví, ale i něco dalšího. Co přesně?

Japonské léčitelství je něco, co je po celém světě nejenom známé, ale je to i něco, co je velmi obdivované. Není se čemu divit, jelikož jsou jasně patrné výsledky, které může přinést. Ty má za sebou i známý léčitel Katsudzo Nishi, který aktuálně odtajnil své metody. Jeho 7 cvičení pro ženy ukazuje, jak mohou zlepšit své zdraví i svůj život.

Kdo je to Katsudzo Nishi?

Jde o skutečného mistra ve svém oboru. Už jenom proto, že mu byla diagnostikována zákeřná nemoc a lékaři mu moc šancí na plnohodnotný život nedávali. O se však rozhodl dát sbohem klasické medicíně a zkoušel tu přírodní. To se nakonec ukázalo jako skvělá volba a Katsudzo Nishi nejenom že žil plnohodnotný život, ale stal se také uznávaným odborníkem. A mnoho zkušeností a dovedností aktuálně předává dál.

Unikátní systém cvičení

Co je na jeho cvičení tak unikátního? Je to především propojení celé řady stylů. Katsudzo Nishi propojuje unikáty medicíny starověké řecké a starověké egyptské, tibetské a čínské, ale využívá třeba i jógu. Toto všechno dohromady vytváří jedinečný funkční koncept, který má výsledky. Chcete je zažít? Zde je soubor jednotlivých cvičení.

Cvik 1

Začínáte v leže a snažíte se navodit pocity spojené s odpočinkem. Dýchejte hluboce a klidně. Představujte si, že jste na místě, které je klidné a krásné. Dejte ruce od sebe na podložku, pokrčte nohy a dejte je na jednu stranu vašeho těla. Nadechněte se, směřujte je na druhou stranu a vydechněte. Při pohybu nohou otáčejte svou hlavu, a to vždy na druhou stranu, aby se vaše tvář dotýkala podložky. Opakujte 5x.

Cvik 2

Lehněte si opět na záda. Ruce dejte podél těla tak, aby dlaně byly směrem dolů. Pokrčte nohy, pomalu zvedejte svou pánev a snažte se vydržet co možná nejdéle. Zapřeni buďte chodidly a také lopatkami. Mělo by dojít k zapojení mnoha typů svalů. Vydržte v této pozici několik vteřin a povolte. Opět je třeba cvik opakovat, a to v ideálním případě pětkrát.

Cvik 3

Tento cvik naopak začínáte v leže na břiše. Natáhnete nohy a před sebe také ruce. Nyní je třeba zvednout pravou nohu a levou ruku, chvíli držet a povolit. Poté to samé s druhými končetinami. Vždy je držte ve vzduchu pár vteřin a potom povolte. U každé končetiny opakujte cviky klasicky pětkrát.

Cvik 4

I tady začínáte v poloze na břiše a i tady je třeba zvedat končetiny. Ty ale nejsou nataženy rovně před vás, ale jsou vychýleny lehce do strany. Také zde nedochází k tomu, že je budete zvedat střídavě, jelikož je zvedáte najednou. To znamená zvednout jak ruce najednou, tak i nohy najednou. Držte je pár vteřin ve vzduchu, povolte a vydechněte. Opakování je opět standardní.

Cvik 5

Začátek pozice je poměrně snadný, jelikož jste na všech 4. To znamená, že klečíte a ruce jsou natažené a dlaně se dotýkají podložky. Nohy jsou mírně od sebe. Cvičí se velmi snadno, jelikož nejprve jednu a potom i druhou nohu lehce napínáte směrem dozadu. Jedná se o plynulé cvičení, které má 10 – 20 opakování u každé nohy. A to podle toho, kolik jich dokážete na počátku zvládnout.

Cvik 6

Tento cvik jasně vychází z předchozího. Stejná je jak samotná poloha, tak je stejný také prvotní pohyb nohy směrem dozadu. Potom ji ale nevracíte do výchozí polohy, ale naopak ji sunete směrem dopředu, kdy by se mělo koleno blížit vaší hlavě. A následně opět dozadu a potom dopředu. Tento cvik je náročnější a tak postačí 5 opakování u každé nohy.

Cvik 7

Klekněte si, a následně asi pomalu sedejte na paty svých nohou. Tím jste ve výchozí pozici. Následně zvedněte napnuté ruce nad svou hlavu a snažte se pomalu zaklánět. Měl by to být plynulý pohyb, a to tak dozadu, jak vám tělo dovolí. Chvíli setrvejte a potom se pomalu vracejte. I tady doporučíme osvědčenou pětici opakování.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme.…

Masáž chodidel je procedura kterou nejenom každý zná, ale také ji každý doslova miluje. Je skvělou volbou ve chvíli kdy…
CVIČENÍ

Dokonale štíhlé nohy můžete mít i vy! Až zjistíte, že…

Co souvisí s krásou? Rozhodně je to i štíhlá, na první pohled dokonalá postava. Na lidském těle je hned několik míst,…
CVIČENÍ

Tento ruský lékař způsobil revoluci v medicíně. Celý život se…

Tento špičkový ruský lékař se celý život věnoval problémům s páteří a také různým druhům rehabilitace. Během své práce zjistil mnoho…
CVIČENÍ

Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a…

Štíhlí bychom chtěli být všichni – ale se cvičením je občas problém. Pokud patříte mezi ty, kterým se nechce oblékat…
CVIČENÍ

Dal na rady ostatních a odmítl operaci. Rozhodl se, že…

Zdravotní problémy trápí lidstvo odnepaměti. Téměř každý z nás se několikrát za život potká s nějakou zdravotní obtíží, která ho většinou dovede…
CVIČENÍ

Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky…

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo…