David Hampl
8 dubna, 2020

Pandemie coronaviru zachvátila celý svět. Nikdo netuší, kdy skončí, neboť zatím roste obrovským tempem. Mnoho zemí světa se proto rozhodlo k přísným bezpečnostním opatřením, které mají zabránit masivnímu šíření viru mezi lidmi. V souvislosti s epidemií začalo perné období pro lékaře, zdravotníky, záchranáře, jednotky bezpečnostních sborů hasiče, ale také prodavačky atd. Všichni jsou v tzv. první linii, a je u nich tedy největší pravděpodobnost, že mohou být nakaženi. Jsou to ovšem obyčejní lidé, kteří mají rodiny a děti, jenže kvůli epidemii je třeba dlouhé týdny nevidí. A když už je mohou vidět, pak jen prostřednictvím něčeho, protože jako vysoce rizikoví lidé, si musí dávat pozor. Patří mezi ně i tento lékař, jenž se může se svým malým dítětem vidět pouze přes sklo.

V první linii

Lékař, o kterém vám dnes chceme říct, patří do skupiny pracovníků v tzv. první linii. Pracuje v nemocnici, kde spolu s ostatními lékaři a zdravotníky léčí lidi s vysokým rizikem nákazy. Z toho důvodu musí trávit téměř veškerý čas mimo svou rodinu. Domů jezdí hodinu, aby mohl vidět své malé dítě. I přes to, že si ho naplno neužije, jedná se o zvláštní okamžik, kdy se mohou vzájemně vidět.

Nasazují vlastní životy

Lékaři, zdravotníci, sestry a všichni ve zdravotnictví po celém světě, každý den nasazují své životy, aby zachránili během epidemie životy dalších lidí. Mnozí z nich už bohužel zemřeli, neboť sami virus chytili. Tito lidé mají obrovskou odvahu a patří jim velký dík a úcta. Dělají to nejlepší, co mohou a měli bychom si toho vážit. Pokud někoho takového znáte, pak mu vyjádřete své uznání, protože to potřebují slyšet.

Dojemná fotografie

Pomůže vám k tomu obrázek, který zachycuje italského lékaře, který pracuje v nemocnici s vysokým rizikem nákazy novým typem coronaviru. Kvůli tomu téměř měsíc nevidí svou rodinu. Aby mohl vidět své dítě nebo svou paní, pak k tomu musí být použito okno. Pouze prostřednictvím této věci s nimi může komunikovat. Je to velmi dojemné a silné, a možná vás to donutí k slzám.

Sdílejte článek