Zpráva dne: Toto je jediný způsob, jak může lékař během nákazy vidět své malé dítě. Je to správné, nebo to přehání?

Pandemie coronaviru zachvátila celý svět. Nikdo netuší, kdy skončí, neboť zatím roste obrovským tempem. Mnoho zemí světa se proto rozhodlo k přísným bezpečnostním opatřením, které mají zabránit masivnímu šíření viru mezi lidmi. V souvislosti s epidemií začalo perné období pro lékaře, zdravotníky, záchranáře, jednotky bezpečnostních sborů hasiče, ale také prodavačky atd. Všichni jsou v tzv. první linii, a je u nich tedy největší pravděpodobnost, že mohou být nakaženi. Jsou to ovšem obyčejní lidé, kteří mají rodiny a děti, jenže kvůli epidemii je třeba dlouhé týdny nevidí. A když už je mohou vidět, pak jen prostřednictvím něčeho, protože jako vysoce rizikoví lidé, si musí dávat pozor. Patří mezi ně i tento lékař, jenž se může se svým malým dítětem vidět pouze přes sklo.

V první linii

Lékař, o kterém vám dnes chceme říct, patří do skupiny pracovníků v tzv. první linii. Pracuje v nemocnici, kde spolu s ostatními lékaři a zdravotníky léčí lidi s vysokým rizikem nákazy. Z toho důvodu musí trávit téměř veškerý čas mimo svou rodinu. Domů jezdí hodinu, aby mohl vidět své malé dítě. I přes to, že si ho naplno neužije, jedná se o zvláštní okamžik, kdy se mohou vzájemně vidět.

Nasazují vlastní životy

Lékaři, zdravotníci, sestry a všichni ve zdravotnictví po celém světě, každý den nasazují své životy, aby zachránili během epidemie životy dalších lidí. Mnozí z nich už bohužel zemřeli, neboť sami virus chytili. Tito lidé mají obrovskou odvahu a patří jim velký dík a úcta. Dělají to nejlepší, co mohou a měli bychom si toho vážit. Pokud někoho takového znáte, pak mu vyjádřete své uznání, protože to potřebují slyšet.

Čtěte také: ŠOK: Meghan Markle a princ Harry měli v rámci Megxitu řadu požadavků. Toto ve skutečnosti dostali

Dojemná fotografie

Pomůže vám k tomu obrázek, který zachycuje italského lékaře, který pracuje v nemocnici s vysokým rizikem nákazy novým typem coronaviru. Kvůli tomu téměř měsíc nevidí svou rodinu. Aby mohl vidět své dítě nebo svou paní, pak k tomu musí být použito okno. Pouze prostřednictvím této věci s nimi může komunikovat. Je to velmi dojemné a silné, a možná vás to donutí k slzám.