Zpráva dne: Toto se jen tak nevidí, našlo se dítě s vzácnou dědičnou anomálií

Vtipná anomálie: narodilo se dítě s tolika vlasy, že si je lidé často pletou s parukou. Je to logické, spousta dětí může přijít o vlasy, když jsou léčeny s některou formou rakoviny. Po chemoterapii vlasy nerostou a aby si člověk, zejména dítě, připadali normální, řeší tuto situaci pomocí paruky. Toto je ale jiný případ.

Příběh Marissy

Když se malá Marissa narodila, její matka Alessandra McCurry z Glasgow nemohla uvěřit, jak je krásná. Většinou má malé dítě po porodu na hlavě jen málo chloupků či jemných vlasů a modré oči, které se přebarví s věkem. Matka ani doktoři nevěřili, když viděli, kolik vlasů může novorozeně mít. Všichni byli šokováni.

Maminka vzpomíná: „Byla jsem zaneprázdněna a uchvácena „očima, očima, očima“, ale všichni ostatní byli jinde. „ Jen se podívej na její vlasy, upozorňovali, je tak krásná“.

Čtěte také: Adoptovali krásnou šestiletou holčičku, která jim měla každý den dělat velkou radost. Až po čase zjistili hrůzostrašné tajemství.

Krátce po narození začala maminka vlasy své malé dívky foukat fénem, moc se jí to totiž líbilo. Jak vlasy poletují vzduchem, bylo to jako v pohádce a Marisse dělalo pravou dětskou radost.

Obrázky mladé matky, která třítýdenní Marissu s fénem vyfotila, ukazují toho malého drobečka s úžasem ve tváři, když jí vzduch fouká skrz její dlouhé kadeře.

A téměř rok poté, co se narodila, její husté kadeře nevykazovaly žádné známky zpomalení růstu. Naopak, vlasy dívce rostou snad ještě rychleji.

Dědičná anomálie

Marissa není jediná s hustými dlouhými vlasy. Její bratr Markis se také narodil s působivou kšticí.

Markis se narodil pouhých 25 týdnů po Marisse a bylo to druhé zázračné dítě. Dokážete si tedy představit údiv ve tvářích lidí, když se oba projdou centrem města. Nemohou uvěřit, že jsou jejich vlasy pravé. Ale je to tak. Jedná se o dědičnou anomálii.

Ještě se neví, zda s věkem vlasy neodejdou. Podle dosavadního vývoje ale můžou všichni předpokládat, že nejen že tito lidé nebudou paruku nikdy potřebovat, naopak. Mohli by využít rychlého růstu vlasů a pomoci těm, kteří o vlasy přišli.