Zpráva: Oprava suterénu změnila manželské dvojici život. Ani jeden nečekal, co jejich obydlí celé roky skrývalo

Ve starých domech se mnohdy skrývají tajemství a překvapení, o kterých nemáme ani tušení. Bývalí majitelé do nich mnohdy ukrývali všemožné věci, mezi kterými se nacházelo i velké množství pokladů a nejrůznějších cenností. Objevit takový poklad na půdě svého domu nebo v jeho sklepě zní jako příběh z filmu či pohádky. Spousta hledačů pokladů se o to celý život pokouší, ale jen málokdy se setkají s nálezem, který by stál opravdu za to. Jeden manželský pár to štěstí měl.

Poklad ze suterénu

Staré domy mají mnohaletou historii a mnohdy ani netušíme, co všechno ve svých útrobách ukrývají. Představte si, že koupíte starý dům, který zažil mnoho, a najdete v něm poklad, který vám změní život. Jsou ovšem lidé, kteří k tomu přijdou jako slepí k houslím, což je přesně případ této manželské dvojice.

Strop musí pryč

Manželská dvojice se rozhodla, že opraví svůj současný dům, který byl postavený na konci 40.let minulého století. Dům se jim líbil a chtěli v něm žít, co nejdéle, neboť si na něj brali hypotéku. Pustili se tedy do náročné rekonstrukce, která probíhala také v suterénu. Zde se nacházel strop, který musel být opraven v každém případě.

Čtěte také: Komarovskij: „Před rokem jsem svět varoval před spalničkami, ale nevěřili jste. Teď Vás chci varovat před… „

Kufříky plné překvapení

Jakmile se chystali strop upravovat, všimli si, že za trámem se nachází zelený kufřík na obědy. Sundali ho dolů a oprášili od obrovského nánosu prachu. Byl neskutečně lehký, takže usoudili, že v něm zřejmě nic nebude. Kufřík v nich ovšem vzbudil velký zájem, a proto ho otevřeli. Jaké bylo jejich překvapení, když objevili pouze staré noviny z roku 1951 a balíčky pergamenu. Jakmile se ovšem podívali blíže, zjistili, že balíčky obsahují velké množství vysokých bankovek. Nevěřili svým očím, protože se jednalo o poklad, který tam předchozí majitelé zřejmě zapomněli.

O pár dnů později se jim podařilo najít ještě jeden kufřík, který byl o poznání těžší. Obsahoval rovněž obrovské množství vysokých bankovek. Jejich nadšení neznalo mezí, protože díky tomuto nálezu mohli splatit hypotéku a zbytek použít na rekonstrukci domu. Nález jim změnil život.