Zpráva ze ZOO: Obří želva silně ohroženého druhu je v kritickém stavu. Když lékaři zjistili, z jakého důvodu, chytali se za hlavu

Kuriozity se dějí dnes a denně po celém světě. Každou chvíli kolem nás probíhá miliardy zajímavých věcí, o kterých nemáme ani páru, protože se nedíváme. Jsme zaslepení sami sebou a mnoha dalšími mnohdy zbytečnými záležitostmi. Uniká nám tak podstata samotného života, kterou je být a být šťastný. Zvířata to na rozdíl od nás lidí vědí velmi dobře, takže jsou mnohem šťastnější, a navíc neznají peníze. Něco jako peníze jim vůbec neříká, takže nemají problém je v klidu sníst. Želva, o které si dnes něco povíme, zažila něco podobného.

Zlaté prasátko

Jedna krásná obrovský želva, která žije v jednom ZOO v Thajsku, zažila během svého života jednu poměrně zvláštní záležitost, na kterou jistě nikdy nezapomene. Nezapomenou na ni ani všichni lidé, kterých se tato událost nějakým způsobem dotknula. Od této jisté záležitosti se této 25leté želvě začalo říkat zlaté prasátko. Proč? To si hned vysvětlíme.

Silně ohrožený druh

Jak jistě víte, tak Thajsko patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace na světě. Každoročně navštíví Thajsko statisíce turistů z celého světa, kteří si zde užívají pohodu a místní život s nejrůznějšími atrakcemi. Jednou z takových atrakcí je ZOO, která se nachází v provincii Chonburi. A právě v této ZOO se nachází zelené mořské želvy, které jsou považované za silně ohrožené druhy.

Čtěte také: Čtrnáct lidí stálo na pódiu s rukama dole. Stačil pouze jediný krok a všichni v sále zůstali jak smyslů zbavení!

Břicho plné zlaťáků

Když se tedy takové želvě udělá špatně a začne mít kritické zdravotní problémy, je jasné, že se zalarmuje celý lékařský tým, aby želvu dal do pořádku. Naše želva se začala chovat divně a plavala vždy jen na jedné straně. Lékaři ji udělali rentgeny a zjistili, že v jejím těle se nachází hromada plochých kovových předmětů. Želva tedy skončila na operačním stole, a když lékaři břicho otevřeli, hleděli na velké množství mincí. Turisté házeli mince želvě do vody a ona je spokojeně baštila. Už tedy chápete, proč zlaté prasátko?