David Hampl
24 ledna, 2019

Vlasy souvisejí s lidskou krásou odnepaměti. Jsou to především ženy, které chtějí, aby jejich vlasy byly zdravé, dlouhé a také husté. Samozřejmé je, že na kvalitu vlasů si potrpí také někteří muži. Problémem není jenom to, když účes není upravený, ale je to především to, že se vlasy začnou postupem času ztrácet. Pozorujete, že i vám vlasy řídnou a že jich na hřebenu nacházíte stále více a více? Potom je na místě začít co nejrychleji jednat.

Proč vlasy vypadávají?

Řada lidí si myslí, že vlasy padají jenom mužům. Je sice pravda, že muži převažují, ale problémy se velmi často objevují také u žen. Když jde o hlavní důvody, tak je to rozhodně genetika. To má své nevýhody, ale i výhody. Podívejte se na své rodiče a když zjistíte problémy s vlasy, je možné začít proti nim bojovat s předstihem. Dále mohou být problémem třeba hormony a změny v těle. Nelze zapomínat na špatnou nebo nedostatečnou, či naopak přehnanou péči. Vliv má časté barvení vlasů, fénování vysokou teplotou, žehlení a jiné poškozování. Nelze zapomínat na prostředí spojené s dávkami chloru, slunce, nebo vlhkosti. Dále může mát vliv také špatná životospráva a nedostatečná výživa vlasů. Zkrátka a jednoduše, příčin je celá řada.

Jak vlasy rostou?

Pokud i vás začíná trápit vypadávání vlasů, máme tu recept, jehož kladné účinky vás překvapí. Na úvod ještě uveďme, že průměrný jedinec má na hlavě 100 – 150 tisíc vlasů. A ty nerostou stejně, nýbrž každý jinak. A to ještě v různých cyklech, kdy padají a znovu dorůstají. Problémem však je, když padání není přirození, ale je nadměrné. Tím je vlasový cyklus narušený. Jak poznat, že je něco v nepořádku? Pokud vám denně vypadne do 100 vlasů, je to ještě v pořádku. Jakmile je to více, už je nutné mluvit o výraznějším problému, který je na místě začít řešit.

Vyzkoušejte domácí a přírodní recept

K čemu je vhodný? Jak jistě tušíte, pomůže vám vyřešit problémy s padáním vlasům. A to tím způsobem, že dokáže zrychlit vlasový cyklus a vaše vlasy tak budou dorůstat mnohem rychlejším tempem. Také se postará o jejich výživu, díky čemuž se eliminuje jejich padání a tedy i jejich řídnutí.

Na rozdíl od různých chemických preparátů za astronomické ceny je toto recept, který je přírodní. Na rozdíl od různých po internetu prodávaných zázraků je to také recept, které obsahuje látky, které dokážou prokazatelně vlasům pomoci. Stačí jenom pravidelné používání a správná aplikace. Co budete potřebovat?

Jaké jsou suroviny?

Jsou poměrně zajímavé a jenom těžko by vás napadlo, že právě jejich kombinace povede k tomu, že můžete efektivně podpořit růst vlasů a zbavit se problémů s jejich vypadáváním. Dasné suroviny také bez problémů najdete i vás doma, jelikož jsou běžnými potravinami v domácnosti. Co to je?

  • 1 vaječný žloutek
  • 1 dcl světlého kvasnicového piva
  • 1 lžíce medu
  • ½ banánu

Jak připravit směs proti padání vlasů

Zaujala vás tato kombinace? A to jste ji ještě neměli na hlavě, jelikož zde vás dokáže zaujmout především svými pozitivními účinky. Příprava je velmi jednoduchá a musíme říci, že by ji měl bez jakýchkoliv problémů zvládnout každý. Vše spolu s oloupaným banánem jenom vložte do mixéru a ten zapněte. Postupně dojde k tomu, že se všechny suroviny spojí a vznikne pastovitá konzistence. Tím je tento pomocník proti padání vlasů hotový.

Jak na aplikaci?

Vzhledem ke konzistenci velmi snadno. Pastu, kterou jste vytvořili, vezmete na konečky prstů a pomocí krouživých pohybů ji postupně aplikujte na pokožku hlavy a také do vašich současných vlasů. Čím více zde bude působit, tím lépe se přenesou jednotlivé živiny na ta správná místa. Tedy jak do vlasů, tak samozřejmě také do samotné kůže.

Po aplikaci na hlavu je třeba nechat tuto masku na vlasy působit. Vezměte si například čepici do sprcha a takto nechte vše na pokožce hlavy působit po dobu 60 – 120 minut. Je tedy ideální masku aplikovat v době, kdy prokazatelně víte, že se nikam nechystáte.

Po uplynutí této doby je na místě zamířit pod sprchu. Nejprve vlažnou vodou masku na vlasy důkladně vymyjte, aby po ní nezůstaly ani stopy. Potom si vezměte svůj klasický šampon a vlasy si standardně umyjte.  A jak často tuto kúru na podporu růstu vlasů opakovat? Nejlépe dvakrát až třikrát týdně. Po několika týdnech uvidíte prokazatelné výsledky.

Sdílejte článek