Zubař nevěřil svým očím! Co našel na rentgenu pacienta, ho ŠOKOVALO a musel se s tím podělit

Návštěvy ordinace dentisty nepatří k oblíbeným volnočasovým kratochvílím. Spousta z nás by se raději svíjela v křečích, než aby dobrovolně usedla do zubařského křesla. Podobně na tom byl i sedmatřicetiletý muž z Polska, který trpěl úpornými bolestmi zubů v dolní čelisti, ale návštěvu odborníka odkládal. Nakonec tam zašel za pět minut dvanáct. To, co měl muž v čelisti, zubař ještě nikdy neviděl.

Každý z nás má jistě s bolavými zuby zkušeností víc, než by mu bylo milé. A jistě můžeme potvrdit, že tahle bolest je jedna z nejotravnějších vůbec a člověk při ní není schopen téměř ničeho a navíc může způsobit i další zdravotní komplikace jako bolest hlavy, slabost nebo horečka. Zubařské zákroky sice nepatří k těm nejpříjemnějším, ale není radno je odkládat. Může to mít totiž strašlivé následky.

Šokující odhalení rentgenového snímku

Své o tom ví jistý mladý muž (37 let), který dlouho doufal, že úporná bolest zubů spodní čelisti ho přejde sama od sebe. Nepřešla. Namísto toho se zhoršovala, a když už nešla vydržet a bránila mu v každodenním fungování, rozhodl se do lékařské ordinace se svým trápením přeci jenom zajít.

Čtěte také: Tento mladý pár byl na cestě do porodnice. Bohužel dítě chtělo tak rychle ven, že se to nedalo stihnout. Bylo nutné porodit v autě. Vše bylo zachyceno na palubní kameru! Který okamžik vás šokoval?

Zubař ihned nařídil pořízení rentgenového snímku. Poté, co jej prozkoumal, však spráskl ruce a nevěřil svým očím. To, co způsobovalo mužovo trýznění za dobu své kariéry ještě nikdy neviděl.

Nejprve si myslel, že útvar ležící pod pacientovými třenovými zuby na levé části čelisti, je další zub. Tak velký útvar byl. Po delším zkoumání ale zjistil, že pravda je úplně jiná. To, co způsobovalo úporné bolesti, nebylo nic jiného, než zanícená slinná žláza, která natekla do velikosti říčního oblázku a tlačila na okolní nervy zubů.

Vše zachránila operace

Slinná žláza, která narostla do velikosti celých dvou centimetrů, byla dostatečně velká, aby zásadním způsobem narušila strukturu celé čelisti. Kdyby trpící muž návštěvu lékaře odkládal ještě déle, mohly být důsledky fatální. Naštěstí mu čelist i zdraví zachránil zavčasu provedený chirurgický zákrok.

Pokud vás tedy někdy chytnou zuby, poučte se tímto příběhem, a s návštěvou odborníka neotálejte. Nikdy nevíte, co ve vás roste.