Zubař vám nikdy neřekne, že si zubní kámen můžete takto jednoduše odstranit i doma. Pravda se nyní dostala do světa -
Menu

Zubař vám nikdy neřekne, že si zubní kámen můžete takto jednoduše odstranit i doma. Pravda se nyní dostala do světa

Ano, zubní lékaři jsou velmi důležití, jelikož pokud máme zubní kaz nebo jiný problém, dokážou ho dát velmi rychle do pořádku. Zároveň je řada těch, kteří se z vás rozhodnou tahat peníze za takzvané doplňkové služby. Tou je třeba odstranění zubního kamene. Ten se na zubech tvoří každému. Většina zubařů ho za nemalý finanční poplatek lidem odstraňuje.

Již neřeknou, že si ho můžeme odstranit doma

 Zubaři moc dobře vědí, že si můžeme zubní kámen odstranit i doma. Dokonce vědí i to, jaké dvě věci k tomu pomáhají. Svým pacientům to ale moc často neříkají. A proč? Jelikož by přišli o možnost lékařského zákroku, který se platí hotově a který není nijak levný. Proto si drží tyto informace v tajnosti. My se však nebojíme a řekneme vám, o jaké dvě věci se jedná. Když je začnete používat, nebudete mít po zubním kameni ani památky.

Použijte sezamová semínka

První potravinou jsou úplně obyčejná sezamová semínka. Ta dokážou nejenom dobře bojovat proti plaku, ale i proti zubnímu kameni. Přitom je stačí jenom jíst. Ideální je, pokud je v puse důkladně žvýkáte a pokud se vám po ústní dutině pohybují. Tím se dostávají i k vašim zubům a mechanicky, ale pro zubní sklovinu šetrně narušují právě zubní kámen.

Zkuste také mořskou sůl

Že je pobyt z moře skvělou volbou, jak podpořit lidské zdraví, to ví každý. Pokud se chcete zbavit zubního kamene, nemusíte hned jezdit k moři. Postačí vám mořská sůl. A to ta hrubozrnná. I ta je podobně jako sezam dobrým pomocníkem při odstraňování zubního kamene. A jaký je postup využití soli? Stačí ji využít místo zubní pasty. Namočte si kartáček, vložte ho do hrubozrnné soli a začněte s čištěním. Poté klasicky vypláchněte.

Pravidelnost je základ

Pokud chcete mít své zuby jak bez plaku, tak i bez zubního kamene, nezapomínejte na pravidelnost. Ideální je mít sezam v jídelníčku minimálně 2x týdně, a sůl místo zubní pasty použít zrovna tak.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Stačí vypít dvakrát za den tento zázvorový nápoj a zbavíte…

Trápí vás usazený tuk na těle a nevíte, jak se ho zbavit? Zkusili jste už opravdu všechno, ale nic nepomáhá?…
KRÁSA A MÓDA

Manželka zubaře mi prozradila utajovaný trik, jak si doma během…

K zubaři chodíme nejenom na prohlídky, nebo v případě, kdy máme kazy. Jeho služby se dají využít i v případě, kdy chcete mít…
KRÁSA A MÓDA

Zhubněte půl centimetru denně! Připravte si směs se zázvorem a…

O hubnutí se snaží mnoho žen, ale nutno říci, že většina z nich s ním má mnoho problémů. Jejich diety jsou buď…
KRÁSA A MÓDA

Koupila si 2 přírodní věci za pár korun a za…

Celulitida neboli pomerančová kůže je velký problém mnoha žen. To proto, že se negativně podepisuje na jejich kráse. Je jasné,…
KRÁSA A MÓDA

6 účinných způsobů, jak se zbavit ochablého obličeje a povislého…

Není nic výjimečného, že si ženy výrazně potrpí na to, jak vypadají. Bohužel se s přibývajícím věkem mohou objevovat různé problémy.…
KRÁSA A MÓDA

Ženy pozor! Pokud je vám více jak 40 let, pak…

Je vám nad padesát let a chcete vypadat dokonale a přitažlivě? Není to žádný problém. A rozhodně se nemusíte obávat…