David Hampl
6 listopadu, 2019

Ano, zubní lékaři jsou velmi důležití, jelikož pokud máme zubní kaz nebo jiný problém, dokážou ho dát velmi rychle do pořádku. Zároveň je řada těch, kteří se z vás rozhodnou tahat peníze za takzvané doplňkové služby. Tou je třeba odstranění zubního kamene. Ten se na zubech tvoří každému. Většina zubařů ho za nemalý finanční poplatek lidem odstraňuje.

Již neřeknou, že si ho můžeme odstranit doma

 Zubaři moc dobře vědí, že si můžeme zubní kámen odstranit i doma. Dokonce vědí i to, jaké dvě věci k tomu pomáhají. Svým pacientům to ale moc často neříkají. A proč? Jelikož by přišli o možnost lékařského zákroku, který se platí hotově a který není nijak levný. Proto si drží tyto informace v tajnosti. My se však nebojíme a řekneme vám, o jaké dvě věci se jedná. Když je začnete používat, nebudete mít po zubním kameni ani památky.

Použijte sezamová semínka

První potravinou jsou úplně obyčejná sezamová semínka. Ta dokážou nejenom dobře bojovat proti plaku, ale i proti zubnímu kameni. Přitom je stačí jenom jíst. Ideální je, pokud je v puse důkladně žvýkáte a pokud se vám po ústní dutině pohybují. Tím se dostávají i k vašim zubům a mechanicky, ale pro zubní sklovinu šetrně narušují právě zubní kámen.

Zkuste také mořskou sůl

Že je pobyt z moře skvělou volbou, jak podpořit lidské zdraví, to ví každý. Pokud se chcete zbavit zubního kamene, nemusíte hned jezdit k moři. Postačí vám mořská sůl. A to ta hrubozrnná. I ta je podobně jako sezam dobrým pomocníkem při odstraňování zubního kamene. A jaký je postup využití soli? Stačí ji využít místo zubní pasty. Namočte si kartáček, vložte ho do hrubozrnné soli a začněte s čištěním. Poté klasicky vypláchněte.

Pravidelnost je základ

Pokud chcete mít své zuby jak bez plaku, tak i bez zubního kamene, nezapomínejte na pravidelnost. Ideální je mít sezam v jídelníčku minimálně 2x týdně, a sůl místo zubní pasty použít zrovna tak.

Sdílejte článek