Zubní pasta nejen na čištění zubů: 10 dalších způsobů, jak ji lze použít

Povědomí o multifunkčnosti zubní pasty existuje. Dosud však nepokrývá všechny možnosti využití. Jedná se přitom o přípravek, díky kterému nemusíte nakupovat řadu speciálních chemických roztoků.

1. Odstranění laku na nehty

Potřebujete ze svých nehtů odstranit lak, avšak právě vám došel odlakovač? Můžete jej nahradit zubní pastou. Tu naneste přímo na nehty, nechejte chvíli působit a poté ji setřete – společně s nechtěným lakem.

2. Zbraň proti pupínkům a štípancům

Trápí vás problémy s pletí? Nebo vás poštípali komáři či jiný nepříjemný hmyz? Večer před spaním si postižené místo potřete zubní pastou. Během noci pupínek splaskne. S přispěním mentolového extraktu zároveň dojde i k jeho zklidnění. Ráno místo opláchněte vlažnou vodou.

Čtěte také: Jak zabránit tomu, aby olej v pánvi prskal

3. Zbavení rukou od nepříjemných pachů

Po nakrájení česneku nebo cibule přetrvávají pachy těchto potravin na kůži rukou po dlouhé hodiny. Je tomu tak proto, že jejich šťávy rychle prosakují do pokožky. Abyste se stop po tomto nepříjemném zápachu zbavili, umyjte si ruce vodou a trochou zubní pasty.

4. Zaplnění děr ve zdi

V případech, kdy chcete své zdi zkrášlit vrstvou jiné barvy či tapetou, je nutné se zbavit veškerých děr a drobných propadlin. Co s nimi? K jejich vyplnění můžete využít i zubní pastu. Je nutné myslet na to, aby před nanesením požadované vrstvy byla pasta zaschlá.  

5. Čištění skvrn na kobercích

Pastu lze využít i jako účinný čistič koberců. K odstranění skvrn od rozlitého vína, jiného nápoje či některého jídla budete potřebovat zubní pastu, vlažnou vodu a hadřík. Postižené místo jednoduše očistěte zubní pastou. Poté jej otřete mokrým hadříkem.

6. Odstranění zbytků barvy na vlasy

S nabarvenou kůží poblíž vlasové linie se potýká snad každý člověk, který zvolil variantu domácího barvení vlasů. Pro vyřešení tohoto problému naneste na takto zbarvené místo trochu zubní pasty. Tu poté setřete.

7. Navrácení lesku šperků

Zašlé šperky vyčistěte měkkým kartáčem na zuby se zubní pastou. Takto očistit můžete jak šperky zlaté, tak i ty stříbrné. Poté je opláchněte vodou a osušte.

8. Čištění piana

Se znečištěním kláves se potýká každý majitel pian. Klávesy lze čistit stejně jako zuby – kartáčkem s pastou. Ovšem s tím rozdílem, že na tuto část nástroje není vhodné používání vody. Ta by mohla proniknout do vnitřního prostoru klavíru a dále jej poškodit. Po vyčištění pastu setřete lehce navlhčeným hadříkem.

9. Čištění počmáraných zdí

S počmáranými zdi má zkušenosti nejeden rodič. Stopy po tužkách jsou nepříjemností, které se lze snadno zbavit. A to opět zubní pastou. Dané místo jednoduše otřete navlhčeným ubrouskem či hadříkem.

10. Navrácení bělosti tenisek

Bílé tenisky vypadají dobře. Pro jejich nositele jejich pořízení znamená i následné řešení jejich zašlosti, ke které dojde při jejich pravidelném nošení. Zašlosti se zbavíte tak, že povrch bot vydrhnete kartáčkem s pastou. Tu poté očistěte navlhčeným hadříkem.