David Hampl
17 října, 2019

Zubní kamen a zubní plak jsou velice nepříjemné. V ústech se pravidelně tvoří a ne vždy se je podaří zcela odstranit čištěním zubů. Abyste nemuseli ztrácet čas a utrácet peníze za zubní hygienu, můžete vyzkoušet jednoduchý a přitom velice účinný domácí recept. Jediné, co budete potřebovat, je surovina kterou má každý z vás běžně doma.

Tajemství je v oleji

Možná jste se setkali již s recepty, které vybízejí k používání různých agresivních přípravků. Ty skutečně na zubní kámen zaberou, ale mohou spolu s tím poškodit zubní sklovinu a nadělat více škody než užitku. Pokud chcete bezpečný a přitom funkční přípravek, vyzkoušejte klasický kuchyňský olej. Může se jednat o slunečnicový, olivový, sezamový, kokosový nebo jakýkoliv jiný typ. Ten díky svým vlastnostem odstraňuje toxiny, které na zubech způsobují nežádoucí jevy, upravuje prostředí úst a má celkově dobrý vliv na naše zdraví. Pravidelná aplikace pomůže k:

  • Odstranění zubního kamene
  • Odstranění zubního plaku
  • Redukce zápachu z úst

Jak ho používat?

Ideální je, když si najdete čas dvakrát denně, třeba vždy po vyčištění zubů. Dejte si do pusy dvě čajové lžičky oleje a následně si s nimi vždy ráno i večer proplachujte ústní dutinu. Dobré je, pokud vydržíte toto čištění pokaždé 20 minut. Můžete se během něj ráno vypravovat do práce a večer například koukat na televizi. Po vypláchnutí si všimněte, že olej změnil svou barvu z průhledné a mléčně bílou – to jsou vyplavené drobné částečky plaku a zubního kamene.

Důležité je si zvyknout

Zpočátku se většině lidí příliš do používání oleje nechce. Když si však zvyknete a uvidíte, o jak účinnou metodu se jedná, nebudete s tím mít problém. Ideální je zvolit takový typ oleje, který je chutný. Například kokosový patří mezi nejúčinnější a zároveň mezi chuťově nejpříjemnější. Je proto pro čištění zubů jako stvořený. Dokonce jej můžete při cestování používat namísto zubní pasty.

Sdílejte článek