David Hampl
29 června, 2019

O lidském chování k domácím mazlíčkům se toho v poslední době napovídalo skutečně mnoho. Samozřejmě nelze všechny lidi házet do jednoho pytle, ale faktem zůstává, že případy nevhodného zacházení se stále množí a množí, což v nás vyvolává nejen pocit bezradnosti, ale také chvilku vhodnou pro zamyšlení nad chováním společnosti. Otřesný příběh špatného zacházení s domácím mazlíčkem se odehrál v Americe a hlavním hrdinou se stal pejsek, jenž byl doslova na pokraji smrti! Chybělo málo, aby svůj boj o holý život definitivně vzdal! Co se vlastně přihodilo? Pokud vás zajímá více, určitě pokračujte ve čtení k následujícím řádkům.

Lidská krutost zřejmě nezná hranic

Pokud si myslíte, že váš žaludek vydrží hodně, určitě jste ještě neslyšeli příběh psího fešáka Charlieho. Ten žil naprosto spokojený životem, než se jeho páníček rozhodl, že pro něj u sebe doma již nemá místo. Normální člověk by se v takové chvíli začal pídit po novém případném majiteli. Charlieho opatrovník však normální zdaleka nebyl. Svého čtyřnohého věrného kamaráda pohodil u popelnic v hromadě odpadků, kde ho navíc přivázal pomocí plastového kabelu, aby pejsek nemohl uniknout. Smrt byla skutečně na dosah, protože si jej dlouho nikdo z kolemjdoucích nevšiml. Možná si někdo i všiml, jenže žádná reakce bohužel nepřišla...

Charliemu zřejmě odbývali poslední hodiny života, když jej shodou okolností spatřili velcí milovníci zvířat. Jejich následná pomoc tedy byla naprostou samozřejmostí. Okamžitě jej odvázali a vydali se s ním k nejbližší veterinární stanici. Pracovníci tamního zvířecího ústavu byli stavem zvířete opravdu otřeseni. Jeho tvář byla silně oteklá v důsledku špatného zacházení. To však nebylo tím nejhorším na těle ubohého pejska. Když otevřeli jeho tlamu, zjistili, že má všechny zuby zkažené a pysky byly taktéž zcela zničeny. Charlieho proto čekala náročná operace.

Jak to s Charliem nakonec dopadlo? To vás dostane!

Během operačního zákroku byly pejskovi vyjmuty všechny zkažené zuby i dásně, které byly napadeny parazity. Nešly zachránit. Následně mu začali postupně tlamu plnit novými komponenty. Ze začátku byla práce velmi obtížná, protože pejsek odmítal přes úporné bolesti jíst. Nakonec ovšem všechno došlo do zdárného konce a Charlie je nyní šťastnější více, než byl kdy dřív. Momentálně žije u nové paničky Natalie, která mu poskytla dostatek lásky a péče, kterou si díky hororovému životními zážitku zcela jistě zaslouží.

Zároveň si musíme naprosto bez okolků říci, že ne všichni pejskové mají stejné štěstí jako Charlie. Proto pokaždé, když uvidíte zvíře, které jeví známky týrání, pokuste se co nejdříve zasáhnout! Jinak by totiž mohlo být pozdě, některé škody jsou zkrátka již nenapravitelné.

Sdílejte článek