Zuzana (31): Prohrála jsem boj s leukémií, umírám. Mám 5 dětí a má poslední slova v tomto dopise chci vzkázat nejen jim, ale i vám všem

Začátkem července se objevila zpráva, že Susie Rabaca svůj boj s agresivním typem leukémie prohrála. Matka pěti dětí z jižní Kalifornie odešla několik měsíců po porodu zcela zdravých dvojčat. Právě během těhotenství totiž lékaři zjistili Susie rakovinu, kvůli které dala šanci žít ostatním. V rámci jejího apelu na sehnání vhodného dárce kostní dřeně se totiž do registru připojily tisíce lidí. Právě další vhodní dárci jsou také možností pro ostatní nemocné, pro ty, kteří budou mít více štěstí, než měla Susie.

V očekávání dvojčat

Když Susie Rabaca zjistila, že je těhotná, byla nadšením bez sebe. Ke třem dětem přibude další sourozenec! O to větší radost měla, když lékaři potvrdili vícečetné těhotenství, rodina se nemohla dočkat přírůstků dvou! Tak velkou rodinu si vždycky přála, měla proto podporu svých blízkých. Nic nenasvědčovalo tomu, že by rodinnému štěstí mělo stát něco v cestě. A děti se na sourozence již nemohly dočkat, však na Vánoce roku 2018 budou všichni u vánočního stromku spolu!

Naprosto zdrcující zpráva

Susie byla v 8. měsíci těhotenství, když se začala cítit nesvá a začala pociťovat nevolnosti. Zašla proto k lékaři, protože v těhotenství se vyplácí neriskovat. Zpráva, která však zazněla byla zcela zdrcující. „Máte rakovinu, agresivní typ leukémie, potřebujete akutně sehnat dárce na transplantaci kostní dřeně!“ zaznělo z úst lékaře. Susie věřila, že nakonec vše dobře dopadne. Jako první se nabízela možnost transplantace od sestry, shoda kostní dřeně však byla pouze 50procentní. Bylo nutné najít 100procentního dárce.

Čtěte také: Tento býk neměl příjemný život. Podmínky jeho chovu byly strašné. Co se stalo, když k němu přišel nový muž?

Svůj boj prohrála, život vrátí tisícům jiných

Vzhledem ke svému polohispánskému původu se dárce hledal obtížně, pro transplantaci je nutné najít vhodného dárce se stejnou DNA, který poskytne buňky pro léčbu. Susie se však nevzdala, začala svádět boj o čas veřejně a pomocí médií. Podařilo se jí na základě výzev zapojit do registru více než 85 tisíc ochotných dárců, kteří umožní žít jiným. Susie se toho již nedočká, na začátku července v kruhu své početné rodině odešla navždy.