Zvířata ukazují, že jsou lepší než lidé. Dokazují to tito šimpanzi, kteří se dokážou skvěle postarat o malého pejska, který byl objeven jako zubožené štěně s velmi malou šancí na uzdravení a přežití.

Jsou lidé, kteří by neměli mít domácího mazlíčka. To proto, že se o něho nechtějí starat a když je omrzí, nechají ho na pospas svému osudu. Přesně takový je příběh i tohoto malého pejska, o kterém informoval zvířecí útulek. Na něm je zajímavé to, že primárně nepomáhá psům. Majitelé, Jenny a Jimmy Desmondovi se zde starají o šimpanze. Je jim však líto i jakéhokoliv jiného zvířete a tak když objevili malého zuboženého psa, rozhodli se, že se o něho musí také postarat.

Stav malého štěňátka byl zcela katastrofální

Když tento pár našel toto štěně, obávali se, že přišli pozdě a nebude možné ho zachránit. Zvíře bylo zcela vyzáblé, nemělo ani sílu k pohybu, mělo minimum srsti, stejně jako řadu zranění, včetně otevřených rad. Zaujalo však tím, že se nebálo lidí – jako by k nim pes neztratil důvěru a hledal u nich pomoc. Jenny a Jimmy Desmondovi ho pojmenovali Snafa a ihned se vydali k veterináři, aby zjistili, jakou pomoc bude štěně potřebovat.

Čtěte také: Test podle znamení zvěrokruhu: který druh ovoce přísluší k tomu Vašemu a co o Vás vypovídá?

Nutností byla léčba i zlepšení životních podmínek

Jakmile zvíře dorazilo k veterináři, bylo jasné že se musí konat. Byla tak nasazena léčba spojené s eliminací chorob, stejně jako mu byly dodávány vitamíny a další látky, které byly nezbytné k jeho udržení naživu. Také došlo je zlepšení životních podmínek. Pejsek dostal útulný pelíšek, byl v suchu a teple a měl přístup jak k čerstvé vodě, tak později také k dostatku jídla. Bylo vidět, že mu daný režim prospívá a už za několik týdnů bylo štěňátko jako vyměněné.

Pejsek si našel nové kamarády. Jaké?

Pejsek se u nových majitelů velmi rychle zabydlel a byl s nimi velký kamarád. A nejenom s nimi. Nezapomínejme na to, že Jenny a Jimmy Desmondovi provozují záchranou stanici pro šimpanze. A s nimi se pejsek Snafa také rychle skamarádil. A to natolik, že mu jednotliví šimpanzi dokonce pomáhají. Nosí ho ze schodů, hrají si s ním, drbou ho a často spolu odpočívají. A co na tom, že se jedná o zcela odlišné druhy. V obou případech jde o zvířata, na které byl osud krutý. Tak pro by nemohla proti němu bojovat společně.

Kam pejsek po uzdravení zamířil?

Příběh pokračuje. Jelikož jde jenom o záchranou stanici, je pro zvířata v podstatě pouze přestupem z ulice a problémů k novým majitelům. Ti se našli celkem jednoduše. To proto, že Snafa v podstatě zůstala v rodině, jelikož si ji adoptovala sestra majitelky tohoto šimpanzího útulku. Díky tomu má se svou zachránkyní stále pravidelný kontakt a ona sama zase ví, že se nalezený pejsek dostal do těch zaručeně nejlepších rukou, do jakých mohl.