3 suroviny vám stačí pro boj proti kašli!

Rýma a kašel jsou běžné příznaky nachlazení, chřipky i jiných onemocnění horních cest dýchacích. Nikdo z nás si to jistě nenechá dlouho líbit a sáhnete po efektivních lécích, které vás těchto příznaků zbaví. Pravdou je, že léky z lékárny obsahují hodně chemikálií, které v těle jistě nechcete. A přírodní léky vám přitom mohou pomoci stejně dobře. Musíte jen znát správný recept na účinný lék. Poradíme vám, jak to udělat levně a jednoduše.

Co potřebujete a jak lék vyrobit?

Domácí lék na kašel a rýmu si jednoduše připravíte ze surovin, které máte neustále doma. Úžasné je, že potřebujete jen 3 ingredience a nebude vás to stát téměř žádné peníze. Výroba je také velmi jednoduchá, takže se můžete zbavit kašle a rýmy velmi rychle. Na výrobu je zapotřebí jen:

  • 1 velká cibule,
  • 5-6 stroužků česneku,
  • 3 polévkové lžíce přírodního medu.

Z cibule oloupejte slupku a nakrájejte ji na menší kousky.

Čtěte také: Tvarohové trojúhelníčky z arménského lavaše, dezert, jehož příprava trvá pouhých 5 minut

https://zdroweporadniki.pl/

Česnek očistěte a nakrájejte na malé kousky.

https://zdroweporadniki.pl/

Obě suroviny vložte do zavařovací sklenice a přidejte med. Musí být přírodního původu.

https://zdroweporadniki.pl/

Obsah sklenice důkladně promíchejte. Potom nechte med klesnout až na dno sklenice. Uzavřete víčkem a nádobu zabalte do alobalu.

https://zdroweporadniki.pl/

Nechte 24 hodin stát v lednici. Potom směs přefiltrujte přes jemné sítko a skladujte v uzavřené sklenici v lednici po dobu 1 týdne.

https://zdroweporadniki.pl/

Dávkování

Dětem dávejte 1 čajovou lžičku denně a dospělí mohou užívat 1-2 polévkové lžíce denně. Během pár dnů pocítíte velké zlepšení a uzdravíte se mnohem rychleji. Navíc do sebe nebudete dávat žádné chemické látky, protože tento sirup je 100% přírodní. Velkou výhodou je nízká cena sirupu, ale také jednoduchá příprava a fakt, že ho můžete dát i menším dětem.

Cibule

Zelenina má protirakovinné účinky. Možná jste již v dětství užívali cibulový čaj nebo sirup. Pro silném kašli byl velmi účinný a mohli ho užívat i děti. Cibule dokáže z plic odstranit nečistoty a toxiny z těla. Z tohoto důvodu je skvělá pro léčbu nachlazení nebo infekce horních cest dýchacích. Do sirupu se skvěle hodí, ale můžete si doma připravit také cibulový čaj.

https://zdroweporadniki.pl/

Česnek

Tato zelenina se považuje za přírodní antibiotikum díky přítomnosti alicinu. Česnek dokáže regulovat vysoký cholesterol, krevní tlak a má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Stejně tak ho můžete využít při silném kašli, poruchách trávicího traktu nebo problémech s mykózou a artritidou. Česnek patří mezi nejsilnější přírodní látky, které máte v kuchyni.

Med

https://zdroweporadniki.pl/

Sladká hmota dodá sirupu sladkost, ale také zdravotní přínosy. Med má antibakteriální a antivirové účinky. Dokáže zvlhčit podrážděnou sliznici dýchacích cest, podporuje hojení a usnadňuje vykašlávání hlenu z plic. Navíc bojuje proti virózám, chřipkách i respiračním onemocněním. Z tohoto důvodu byste si ho měli přidávat také do čaje, když jste nemocní.

Zdroj: zdroweporadniki.pl