4 důležité vitamíny pro ženy ve věku 30+

Uchovat si krásu a zdraví i do vyššího věku je snem všech. Jenže aby to bylo možné, musíte na sobě začít pracovat klidně už po třicítce. Základem je zdravá a vyvážená strava bohatá na všechny důležité vitamíny a minerály. Pro ženy jsou tyto 4 prvky skutečně velmi důležité a ovlivní nejenom zdraví, ale i krásu. Přečtěte, o co se jedná a začněte pracovat na jejich doplnění co nejdříve.

Vitamín D

Běžně se vitamín D získáte ze slunce, kdy v pokožce přirozeně dochází k jeho tvorbě po stimulaci slunečními paprsky. Jenže hlavně v zimních měsících je téměř nemožné dostat do sebe touto cestou dostatek tohoto vitamínu. Jeho vliv přitom spočívá ve zdraví kostí, pokožky, vlasů a podílí se také na správné a efektivní činnosti imunitního systému.

Kyselina listová

Další důležitou látkou, jejíž příjem se vyplatí nepodcenit, je kyselina listová. Ta se doporučuje především pro těhotné ženy. Je však vhodná i pro všechny ostatní. Dostatek kyseliny listové si zajistíte vyváženou stravou bohatou na:

Čtěte také: Berete si s sebou mobil i na toaletu? Názorně vám vysvětlíme, proč byste s tím měli přestat

  • Špenát
  • Čočku
  • Avokádo
  • Chřest

Vitamín C

Důležitost vitamínu C znají snad všichni. Pomáhá podpořit imunitní systém v boji proti nežádoucím patogenům a zlepšuje regeneraci. To může značně pomáhat i při boji proti projevům stárnutí. Vitamín C je totiž silným antioxidantem, takže při jeho dostatku zpomalujete tvorbu vrásek a podporujete napnutou, zdravou a svěží pokožku.

Vitamín E

Patří mezi poměrně opomíjené vitamíny, a přesto je tolik důležitý. Tento vitamín je dalším silným antioxidantem, takže může bojovat proti problémům se stárnutím. Je tak velmi vhodný právě ve věku, kdy se blíží hranice 30 let věku. Dostatek vitamínu E si opět můžete zajistit správnou výživou. Do svého jídelníčku tak přidejte olivový olej, řepkový olej nebo muškátový oříšek a avokádo. Uvidíte, že správnou výživou velmi pomůžete své kráse.