4 skryté signály, které mohou naznačovat rakovinu

Rakovina je obrovský strašák, který visí nad každým z nás. Některé signály mohou být velmi nenápadné a snadno je přehlédnete. Klíčem k diagnóze je často pouze včasné vyšetření. K tomu dojde pomocí preventivních prohlídek, ale také díky tomu, že nebudete ignorovat následující příznaky. Podívejme se na čtyři signály, které byste neměli ignorovat.

Únava

U některých lidí je únava běžná, protože mnoho z nás žije velmi rychlý životní styl. Na podzim nebo na jaře je také běžná sezónní únava. Jestli se cítíte podivně a máte pocit, že pro vaši únavu není žádný důvod, měli byste si na to dávat pozor. Pravděpodobně vám tělo říká, že s ním není něco v pořádku. A jednou z možností je také rakovina některé z částí těla.

Shutterstock

Zvýšená teplota

Slabá horečka mezi 37,6 až 38,2 stupňů Celsia je většinou příznakem nějaké infekce. Tělo se začne bránit, protože se uvnitř děje něco, co by se dít nemělo. Může se samozřejmě jednat o příznak chřipky nebo zánětu, ale také rakoviny. Jestli se teplota opakuje a trvá po dlouhou dobu, musíte se mít na pozoru. Může jít o jeden z prvních příznaků.

Potíže s polykáním

Problémy s polykáním, oteklé rty nebo bolest v krku, která nechce zmizet, jsou velmi podezřelé. Tyto příznaky mohou naznačovat, že máte karcinom dutiny ústní, krku, jícnu nebo jazyka. Objevit se může také dlouhotrvající chrapot, krvácení nebo podivná bolest v ústech. Jestli něco takového zažíváte a problémy po pár dnes nezmizely, měli byste navštívit svého lékaře.

Shutterstock

Hubnutí bez důvodu

Nevysvětlitelné hubnutí se může zdát jako skvělá věc, ale ve skutečnosti jde o něco, co musíte sledovat. Jestli jste nezměnili jídelníček nebo svou fyzickou aktivitu, musíte si na to dávat pozor. Může to ukazovat na problémy se štítnou žlázou, ale také na rakovinu žaludku, plic, jícnu nebo pankreatu. Na tyto čtyři věci si dávejte pozor, protože hodně lidí je ignoruje.

Zdroj: irecept.cz