49letý muž umíral na podlaze. Zachránil ho jeho pes!

Bjørn Wall (49) téměř zemřel doma na podlaze. Kdyby neměl věrného psa Gibsona, pravděpodobně by již nebyl naživu. Loni v listopadu umýval Švéd svou čtyřkolku v garáži. Uprostřed mytí najednou cítil, že s ním není něco v pořádku. Zatočila se mu hlava a ucítil necitlivost na celé pravé straně těla. Upustil tlakovou myčku a odpotácel se směrem k domu. Do domu se ale nedostal.

Gibson v akci

Muž byl ochrnutý na celou pravou stranu těla. Nemohl ani použít telefon, aby si zavolal o pomoc. Rodina měla 5letého psa Gibsona, který pochopil, že se s jeho pánem děje něco špatného. Jakmile uviděl ležet muže na zemi, začal pobíhat po době a hlasitě štěkat. Díky tomu probudil 19letou dceru Emilii, která zrovna spala ve druhém patře domu. Přišla se podívat, proč pes tak štěká.

https://sosialnytt.com/

Gibson přecházel kolem a neustále štěkal. Nakonec zavedl dívku ke garáži, kde našla ležet svého otce na podlaze. Byla v naprostém šoku. Její otec byl sice při vědomí, ale nedokázal na ni reagovat. Dokázal jen trochu přikývnout hlavou. Emilia okamžitě zavolala na tísňovou linku a za 20 minut se před jejich domem objevila sanitka.

Milovaný pes zachránil muži život

Bjørn byl okamžitě odvezen do nemocnice. Diagnóza byla velmi jednoduchá. Muž měl mrtvici. Kdyby ležel na podlaze v garáži delší dobu, pravděpodobně by nepřežil. Díky Gibsonovi se ale dostal do nemocnice včas a lékaři mu zachránili život. Po třech měsících se z nemocnice vrátil domů. Zůstal na nemocenské a měl problémy s pohybem pravé ruky, ale zůstal naživu.

https://sosialnytt.com/

Vytrvalé štěkání a snaha psa se vyplatila. Díky tomu Gibson nepřišel o svého milovaného pána a ještě si ho teď můžete užívat během celého dne, protože je Bjørn doma a pomalu se zotavuje z vážné mrtvice. Takového přítele by chtěl mít doma snad každý z nás. Na tomto příběhu je vidět, že psi jsou doopravdy nejlepšími přáteli lidí a záleží jen na nás, protože jsme jejich rodina.

Zdroj: sosialnytt.com