4letá holčička se udusila kouskem párku v rohlíku

Smrt dítěte je vždy obrovská tragédie bez ohledu na to, jak k tomu dojde. Letos v létě zemřela malá holčička v řetězci obchodních domů Costco, když se udusila při pojídání párku v rohlíku. Rodina z amerického Washingtonu netušila, že se jim život obrátí naruby kvůli obyčejnému rohlíku. Jejich dcera po cestě do místního obchodu zemřela jen pár dní před 5. narozeninami.

Na místě se nacházelo hodně lidí

Podle dostupných informací se v restauraci nacházelo hodně svědků a hostů, kteří přihlíželi smrti malé holčičky. Někteří z nich se dívce snažili pomoci, ale bez úspěchu. Byla dokonce zahájena resuscitace a nasazen automatický přenosný defibrilátor. Dívce se nakonec podařilo kus jídla vyndat z krku a poté ji odvezli do nemocnice. Bohužel již bylo pozdě.

Tato tragédie se nedá popsat slovy. Smrt udušením je děsivá i pro dospělé. Tato malá holčička musela být vyděšená k smrti a nikdo kolem ní jí nedokázal pomoci. Podle zdravotníků došlo ke správnému postupu při dušení až ve chvíli, kdy na místo přijela záchranná služba. Kdyby lidé postupovali správně, možná holčičku mohli zachránit. To už se bohužel nedozvíme.

Čtěte také: Nepříjemný muž v restauraci si vysloužil ostrou reakci servírky

Co dělat, když se někdo dusí?

Každý z nás by měl vědět, co dělat v situacích, kdy se někdo začne dusit. V první řadě musíte postupovat rychle. Následující postup je vhodný pro všechny osoby starší 1 roku. Postavte se za osobu, která se dusí. Nakloňte ji dopředu, aby vaše hlava byla níže než hrudník. Držte jednu ruku na horní části hrudníku a udělejte pět silných úderů mezi lopatky dané osoby.

Potom proveďte heimlichův manévr. Položte ruku palcem na břicho člověka. Musí být nad pupíkem a pod hrudní kostí. Druhou ruku dejte v pěst a ruce spojte. Pětkrát pevně zatlačte dovnitř a nahoru. Tento postup musíte přizpůsobit výšce člověka. Nikdy ho neprovádějte na těhotné ženě, protože byste mohli ublížit plodu. Jestli je osoba v bezvědomí, zavolejte záchranku a začněte s resuscitací.

Zdroj: pl.newsner.com