5 typů tělesného tuku. Jak se jich všech zbavit?

Možná si říkáte, že pár kilogramů navíc vás nezabije. Výzkumy ovšem dokázaly, že to není pravda. Dokonce i menší nadváha může být nebezpečná a může vám zkrátit život. Navíc nebudete sebevědomí ve svém vlastním těle. Zhubnout a zbavit se tuku v jednotlivých částech těla je možná jednodušší, než si myslíte. Musíte jen vědět, jak na daný tuk zaútočit.

Proč je obezita nebezpečná?

Výzkumy z roku 2015 zjistily, že se tělesný tuk dělí na několik kategorií. Bez ohledu na druh musíte myslet na to, že jsou všechny nebezpečné. Jakmile budete mít nadváhu nebo obezitu, riskujete tím své zdraví a délku života. Vyšší hmotnost podporuje výskyt cukrovky, vysokého cholesterolu, infarktu, mrtvice a mnoha dalších nemocí. Proto se musíte soustředit na redukci váhy.

Shutterstock

Stehna, boky a prsa

Mladé ženy s tukem na těchto místech musí snížit množství cukru, které konzumují. Možná vás to nikdy nenapadlo, ale na těchto místech se drží u žen tuk také kvůli antikoncepci. Navíc jsou v tomto věku u žen velmi časté deprese a úzkosti, které vedou k nadměrné konzumaci jídla. To také vede k tomu, že se tuk drží na místech, jako jsou prsa, stehna a boky.

Čtěte také: Možná jste prodělali koronavirus a nemáte o tom ani tušení

Břicho

Nárůst tělesného tuku na břiše je velmi časté u mužů kvůli alkoholu. Tzv. pivní břicho je rizikový faktor, který zvyšuje riziko obezity. Řešení je přitom velmi jednoduché. Stačí, když snížíte konzumaci alkoholu. Nejlepší bude, když přestanete pít alkohol minimálně na 7 dní v kuse a přidáte k tomu cvičení na spalování tuků (a na břicho), budete mít skvělou šanci se tohoto tuku zbavit.

Shutterstock

Dolní část břicha

Tělesný tuk v dolní části břicha se většinou objevuje u nešťastných lidí. Stres a úzkosti velmi úzce souvisí s hmotností. Jakmile máte v životě hodně stresu, neštěstí a úzkosti, budete mít pravděpodobně tuk uložený právě v této části těla. Řešení tohoto problému možná nebude jednoduché, ale měli byste myslet na své duševní zdraví, abyste měli lepší své fyzické zdraví.

Tuk v horní polovině těla

Zdraví a šťastní lidé (hlavně staršího věku) většinou více jí a pijí. Jestli se držíte nezdravého jídla, piva a malého množství pohybu, budete mít jistě tělesný tuk v celé horní polovině těla. To může být velmi nebezpečné, a to hlavně ve vyšším věku. Sami si tím zvyšujete riziko mnoha nemocí, včetně rakoviny. Proto byste o své tělo měli pečovat bez ohledu na věk.

Dolní část těla (boky, hýždě, stehna)

Boky, hýždě a stehna se většinou zvětšují starším lidem, kteří žijí šťastný život. Nenechte se zastrašit přibývajícím věkem a snažte se neustále hýbat. Jakmile přejdete do důchodu, hodně lidí začne hodně sedět a aktivní život jde do pozadí. To nedopusťte, jinak zažijete rychle přibírání na váze a také zhoršení svého zdraví. S jakým tukem bojujete ve svém životě vy?

Zdroj: irecept.cz