5 věcí, které by měl každý udělat hned ráno!

Většina zvířat po probuzení udělá velmi instinktivně jednu věc. Pořádně si protáhne svaly. Lidé to bohužel nedělají. Místo toho sáhneme po chytrém telefonu nebo si jdeme okamžitě udělat kávu. Podle odborníků byste měli udělat pět jednoduchých protahovacích cviků ještě předtím, než vytáhnete paty z postele. Poradíme vám, co udělat, abyste měli mnohem lepší ráno i celý den.

Protáhněte se

https://napivalasztek.com/

V první řadě se zhluboka nadechněte, spojte ruce a natáhněte je nad hlavu. Snažte se tlačit prsty dopředu a natáhnout se co nejdále. Zároveň dávejte pozor na to, abyste měli rovná kolena. Toto protažení je nejjednodušším způsobem, jak můžete efektivně zahájit svůj den.

Počítejte do pěti

https://napivalasztek.com/

Zůstaňte ležet na zádech a přitáhněte si kolena k hrudníku. Potom se desetkrát zhluboka nadechněte a zůstaňte v této poloze. Hlavu a krk nechte pohodlně na polštáři. Jen přitáhněte kolena a při každém nádechu počítejte do pěti. Potom se uvolněte a zopakujte.

Čtěte také: Mnoho mladých lidí se vrací do minulosti. Čerpá moudrost svých prarodičů

Předkloňte se k chodidlům

https://napivalasztek.com/

Ráno si musíte také protáhnout dolní část zad. K tomu vám dobře poslouží jednoduchý cvik. Posaďte se na posteli, ale nohy nechte natažené před sebe. Potom se pomalu přitáhněte rukama k nohám. Postupujte pomalu a jen tak daleko, jak to bude pohodlné. Po noci budou svaly ztuhlé, takže to možná nepůjde příliš daleko. Nadechujte se nosem a vydechujte ústy.

Protáhněte si pánev a páteř

https://napivalasztek.com/

Potom si lehněte na záda, zvedněte jedno kolenu a položte ho před druhé (pokrčené) koleno. Rukama chyťte nohu, která je chodidlem na posteli. Jemně nohu přitáhněte k sobě. V této poloze vydržte pět nádechu a potom vyměňte strany.

Úžasný cvik na kyčle a stehenní svaly

https://napivalasztek.com/

Těsně před odchodem z postele udělejte ještě jednu věc. Posaďte se na posteli s nohama na zemi. Předkloňte se a snažte se dosáhnout na podlahu. Hlavu držte dole. Rozhoupejte ruce a vydržte po dobu pěti nádechů. Potom budete připraveni vstát z postele a začít svůj den.

Zdroj: napivalasztek.com