5 změn v ženském těle, které přijdou po čtyřicítce

Ženské tělo se postupem času hodně mění. Po dosažení 40. narozenin se všechny ženy musí připravit na určité změny. Na první pohled budou možná děsivé, ale jde o přirozenou věc. Nemusíte se toho bát, ale rozhodně se na to musíte psychicky připravit. Jedině tak vás tyto změny nezaskočí ve chvíli, kdy se objeví ve vašem životě.

Ztráta vlasů

Vlasy postupem času řídnou a viditelné je to hlavně po čtyřicítce. S příchodem menopauzy nebo v letech před menopauzou je tato změna patrná. Proto musíte začít brát včas vitamíny, aplikovat vyživující oleje a poradit se se svou kadeřnicí. Jedině tak tomu můžete trochu předejít.

Horší paměť

Jistě budete mít pocit, že máte mozek jako v mlze. Jde o běžný proces stárnutí. Estrogenové receptory v mozku jsou odpovědné za paměť a v tomto věku jejich množství klesá, protože estrogen s přibývajícími lety přirozeně v ženském těle ubývá. Proto můžete zaznamenat zhoršení paměti.

Čtěte také: Červená řepa je kouzelný všelék. Vyléčí všechny vaše zdravotní neduhy

Nestabilní menstruační cyklus

Tohle je naprosto běžné a musíte s tím počítat. Ženy ve věku 40 let jsou jen krůček od menopauzy. Právě v tomto věku se poprvé začne projevovat. Proto budete mít nestabilní menstruační cyklus. Každý cyklus bude jinak dlouhý a může se začít i zkracovat.

Inkontinence

Únik moči je pro každou ženu nepříjemné téma, ale problémy v této oblasti se u žen objevují hlavně od 40. roku jejich života. Důvodem je pokles estrogenu a slabší svaly močového měchýře. Když budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky, můžete tento problém hodně oddálit.

Záněty močového měchýře

Infekce močových cest jsou mnohem častější u žen přes čtyřicet. Také v tomto případě je důvodem nižší hladinu estrogenu v těle. Estrogen totiž chrání měchýř před infekcemi. Po menopauze tento problém potkává celých 60-70 procent žen. Na tyto změny se musíte připravit, abyste se s nimi mohly dobře poprat a zvládnout je všechny bez újmy na zdraví.