6 nejlepších cvičení, se kterými zpevníte vnitřní stranu stehen

Každá žena touží po pevných a pevných nohou. V těsných džínách, šatech nebo šortkách budete díky tomu vypadat skvěle. Právě z tohoto důvodu vám přinášíme několik jednoduchých cviků, které zvládne každá žena, a získáte vypracované nohy. Musíte jen počítat s tím, že vás budou trochu bolet nohy, protože budete namáhat vnitřní stranu stehen.

Žába a výpad

Lehněte si na zem a zvedněte nohy nahoru. Paty dejte k sobě a špičky od sebe. Musíte dosáhnout tvaru žabích nohou. Dělejte pohyb obráceného dřepu, tedy ohýbejte kolena a znovu je narovnávejte. Cvik opakujte 10x ve třech sériích s pauzou o délce 1 minuty.

https://www.alternativnimagazin.cz/

Výpady jsou klasickým cvikem na pevné nohy. Nohy dejte na šířku ramen. Paže nechte natažené dopředu a nohama dělejte úkrok do strany. Druhou nohou jděte do dřepu. V této pozici chvíli zůstaňte. Potom se narovnejte a udělejte stejný cvik na druhou stranu. Opakujte 10x na každou stranu.

Čtěte také: Tento nápoj je nejen skvělou volbou pro chladné dny, ale také obsahuje řadu zdravotních benefitů

Stlačování míče a nůžky

https://www.alternativnimagazin.cz/

Lehněte si na záda a ohněte kolena. Mezi kolena dejte míč a ruce nechte podél těla. Zvedněte pánev ze země a vydržte po dobu 30-60 vteřin. Zároveň se snažte stlačovat míč mezi koleny, protože vám nesmí vypadnout. Opakujte 5x a potom si odpočiňte.

https://www.alternativnimagazin.cz/

Lehněte se na záda a udělejte klasické nůžky. Tento cvik je velmi efektivní pro pevné nohy. Zvedněte nohy nad zem a dělejte pohyb, jako kdybyste nohama stříhali nůžkami ve vzduchu. Cvik provádějte 10x ve 3 sériích. Nohy by se při cvičení neměly dotýkat země.

Cvičení s gumou a napínání nohou

https://www.alternativnimagazin.cz/

Vezměte fitness gumu a umístěte ji do poloviny lýtek. Vždy udělejte jednou nohou úkrok do strany a vraťte si zpět. Potom udělejte to samé na druhou stranu. Cvik udělejte 10x na každou stranu ve 3 sériích. Mezi sériemi si udělejte krátkou pauzu.

https://www.alternativnimagazin.cz/

Lehněte si na bok a rukou si podepřete hlavu. Nohu, která je blíž k zemi, napněte a druhou nohu pokrčte v koleni. Pokrčenou nohu zvedejte do výšky asi 30 cm a opakujte 10-15x na každou nohu ve 3 sériích. Dávejte si pozor, abyste drželi rovná záda a napnutou spodní nohu.

Zdroj: alternativnimagazin.cz