6 největších lékařských mýtů, kterým lidé stále věří

Všechny informace světa najdete na internetu. V případě lékařství se často jedná o mýty, se kterými musí lékaři neustále bojovat. Mnoho z těchto mýtů ale vzniklo dlouho předtím, než se internet začal používat každý den. Bohužel jim mnoho lidí stále věří. Dnes se podíváme na šest mýtů, kterým byste neměli věřit.

Mýty o těhotenství a hydrataci

Mnoho žen si myslí, že během menstruace nemohou otěhotnět. Pravda je, že je to poměrně vzácné. Ale není to nemožné. Máte-li kratší cyklus a brzkou ovulací, můžete otěhotnět i v dnech, kdy máte stále menstruaci. Všechno je jen o načasování.

Říká se, že musíte vypít 8 sklenic denně, abyste byli zdraví. Zdravé množství vody záleží na pohlaví, věku, hmotnosti a jídelníčku. Správná hydratace je velmi důležitá, ale pro každého rozhodně neplatí jediné množství vody jako zdravé. Jednoduše pijte, když máte žízeň.

Čtěte také: Bylinky, které zatočí s problémy s trávením a žaludečními křečemi

https://www.pexels.com/

Mýty o kořeněném jídle a otřesu mozku

Možná už jste slyšeli, že kořeněná jídla stres způsobují žaludeční vředy. Žaludeční vředy ve skutečnosti způsobuje bakterie zvaná Helicobacter pylori (H. Pylori). Nemusíte se proto obávat kořeněného jídla. Pikantní jídlo, stres, kofein a alkohol zhorší příznaky vředů, ale nezpůsobí je.

Otřes mozku je vážné poranění, které není vidět žádným přístrojem. Musí se proto postupovat podle příznaků pacienta a uvážení lékaře. Dříve se věřilo, že se mají pacienti budit každé dvě hodiny nebo nesmí spát vůbec. Na otřes mozku je ale nejlepší odpočinek, takže to není nejlepší nápad. Vždy ale musíte postupovat podle doporučení lékaře.

https://www.pexels.com/

Mýty o vejcích a mozku

Podle mnoha lidí vejce způsobují vysoký cholesterol a poškozují zdraví srdce. To není vůbec pravda. Záleží jen na tom, kolik jich sníte. Nadměrná konzumace všech tučných a mastných jídel vám zvedne cholesterol a ohrozí vaše srdce.

Lidé používají jen 10 % svého mozku. Podle neurologa Dr. Barryho Gordona je tato myšlenka směšná. Všechny části mozku sice nepoužíváme najednou, ale rozhodně nepoužíváme jen malinkou část jeho potenciálu. Mozek se stará o celé tělo a jen 10 % z jeho kapacity by to nezvládlo.

Zdroj: newsitamea.gr