David Hampl
17 srpna, 2022
, ,

Chůze je úžasnou činností, která dokáže rozhýbat celé vaše tělo, a zároveň si u toho odpočinete. Jde o jedinečný pohyb, který byste měli dělat pravidelně, a to alespoň po dobu půl hodiny denně. Lékaři doporučují chůzi, která je podle nich nejlepším cvičením pro zdraví celého těla. Co přesně může pár minut chůze každý den přinést do vašeho života? Není toho málo!

Nálada a kreativita

Mnoho lidí si myslí, že po dlouhém dni si potřebují sednout a dát si sklenku vína nebo něco sladkého. To je velký omyl. Nádherně se můžete uvolnit také obyčejnou chůzí. Výzkumy ukázaly, že chůze má pozitivní vliv na nervový systém a pomáhá zmírňovat stres a únavu. Pro duševní zdraví je pravidelná chůze velmi důležitá, a proto byste ji neměli vynechávat.

Další výhody má také pro kreativitu. Jestli máte kreativní práci a nechodíte pravidelně na procházky, bude se vám velmi těžko pracovat. Po nějaké době vám dojdou nálady a bude se vám velmi těžko myslet. Proto byste měli každý den vyrazit alespoň na 30 minut ven, abyste nechali mozek odpočinout a získali energii pro další práci.

Hubnutí a dosažení cílů

Chůze je pohyb, stejně jako jiné cvičení. Jakmile budete chodit pravidelně, budete hubnout. Váha se vám nepohne výrazně, ale zlepšíte reakci těla na inzulín, který hraje velkou roli při ukládání břišního tuku. Každodenní chůze zrychluje metabolismus. Díky tomu budete spalovat více kalorií a zabráníte ztrátě svalové hmoty při jiné pohybové aktivitě. Jestli chcete doopravdy zhubnout, musíte přidat správnou stravu, dost hydratace a další cvičení.

Lidé, kteří mají zavedenou zdravou rutinu a pozitivní návyky, mají mnohem vyšší šanci úspěchu v osobním životě i v práci. Podle odborníků může rutina a pravidelný pohyb podpořit dosahování cílů. Nezáleží přitom, v jaké oblasti chcete uspět. Může se to zdát jako maličkost, ale právě malé, pozitivní návyky vám pomohou dosáhnout velkých cílů.

Chůze pro pevné zdraví

Poslední tři pozitiva se týkají zdraví. Pravidelná chůze snižuje riziko chronických onemocnění, zabraňuje vzniku křečových žil a podporuje trávicí systém. Podle lékařů může chůze snížit hladinu cukru v krvi a riziko cukrovky, ale také sníží krevní tlak až o 11 bodů a riziko mrtvice o 20-40 %. To jsou vysoká čísla a velmi dobré důvody, proč byste denně chodit alespoň půl hodiny.

Zdroj: newsitamea.gr

Sdílejte článek