8 příznaků cukrovky, které většina lidí nezná!

Prevence cukrovky je velmi důležitá pro vaše zdraví. Podle Centra pro kontrolu a prevenci této nemoci trpí tímto onemocněním více než 30 milionů lidí ve Spojených státech. Mnoho z nich netuší po docela dlouhou dobu, že cukrovku mají. Důležité je, abyste znali rané příznaky cukrovky. Mohou být velmi jemné, ale vytrvalé. Po nějaké době se z toho stane mnohem větší problém.

Identifikovat časté příznaky cukrovky je důležité k tomu, abyste mohli začít s léčbou. Na začátku se může jednat pouze o změnu jídelníčku. Jestli budete čekat příliš dlouho, váš zdravotní stav se může hodně zhoršit a skončíte s léky. Z tohoto důvodu je klíčové, abyste znali základní příznaky cukrovky. Jedná se o poměrně běžné příznaky, ale jejich spojení dohromady může znamenat velké riziko pro vaše zdraví.

zinoti.lt

Únava a časté močení

Jídlo má obrovský vliv na tuto nemoc. Mění se totiž na glukózu, která ovlivňuje naši energii i hladinu cukru v krvi. Ve chvíli, kdy se energie k buňkám nedostane, pocítíte neustále hlad a únavu. Problémy také působí cukrovka pro ledviny. Jakmile je koncentrace glukózy vysoká, ledviny ji nemohou vyloučit a potřebují k tomu hodně vody. Proto mají diabetici neustále žízeň a kvůli tomu také neustále chodíte na záchod. Jestli cítíte hodně žízně, dávejte si na to pozor.

Hubnutí a sucho v ústech

Při cukrovce dochází také k hubnutí bez zjevné příčiny. Jakmile se takový stav objeví, měli byste si zajít k lékaři. Bezdůvodné hubnutí je mnohem větší problém, než si myslíte. Jedná se totiž většinou o příznak nějaké nemoci. Časté návštěvy toalety způsobují, že ztrácíte hodně tekutin. To vede k dehydrataci, což se může projevit jako suchost v ústech. Jestli pociťujete některé z těchto příznaků nebo hned několik z nich najednou, měli byste kontaktovat svého lékaře a nechat si zkontrolovat krev.

zinoti.lt

Rozmazané vidění a špatné hojení ran

Vysoká hladina cukru v krvi způsobuje otok čočky v oku. To způsobuje rozmazané vidění, které se objevuje i u lidí, kteří nemají se zrakem žádné potíže. To, že se při cukrovce velmi dlouho a těžko hojí rány na těle, je obecně známý fakt. Vysoká hladina glukózy ovlivňuje nervová zakončení v těle. Dehydratovaná pokožka se nehojí tak dobře právě z tohoto důvodu. Některým lidem se rány nehojí rychle nikdy. Jestli je to pro vás něco nového, měli byste si na to dávat pozor.

Brnění končetin a tmavé skvrny na kůži

Nadbytečné množství cukru v krvi může způsobit poškození nervů. Z tohoto důvodu dochází k brnění v rukou i chodidlech. To není poslední příznak, se kterým se můžete setkat v souvislosti s cukrovkou. Posledním jsou tmavé skvrny na kůži. Většinou se objevují na krku nebo v podpaží. Jestli si jich všimnete, měli byste navštívit svého lékaře. Lékař vám uděláte krevní testy a velmi rychle zjistí, jestli máte cukrovku nebo ne.

Zdroj: zinoti.lt