80letý otec dá cennou lekci svému 45letému synovi

Všichni stárneme a jak čas plyne, musíme pečovat o své rodiče. To nemusí být snadné, protože s nimi často ztrácíme trpělivost. Mnoho z nás si neuvědomuje, že se jejich rodiče mění a musí k nim trochu změnit přístup. 80Letý otec se připravovat na oběd se svým 45letým synem a dal mu lekci, na kterou nezapomene do konce svého života.

Ke změně pohledu na život stačila jediná otázka

Otec se zeptal svého vzdělaného syna: „Co je to?“ A syn mu odpověděl: „To je lžíce, jedli jsme s ní.“ O několik minut později svou otázku otec zopakoval a syn mu odvětil, že mu již předtím odpověděl, že je to lžíce. Po několika minutách se ale stařec zeptal znovu. Jeho syn byl již velmi netrpělivý a zvýšeným hlasem mu řekl: „To je lžíce na polévku!“

80Letý muž se nenechal odradit a po chvilce otázku zopakoval. V tu chvíli se jeho syn skutečně rozzlobil a vybouchnul: „Proč se mě na to pořád ptáš? Na tvojí první otázku jsem ti řekl, že je to zatracená lžíce. Copak nechápeš, co říkám?“ V tu chvíli se starý muž zarazil a na chvíli přestal úplně mluvit. Po chvíli se zvedl od stolu a odešel do jiné místnosti.

Čtěte také: Policisté našli týdenní štěně zaživa pohřbené pod zemí

Obrovská životní lekce

Během chvilky se ale vrátil zpět do jídelny a v ruce nesl deník. Na jeho přední straně stálo: „Můj život po narození mého syna!“ Před vlastním synem deník otevřel, chvíli listoval a poté ho podal synovi. Přitom ho požádal, aby přečetl, co kdysi napsal. Krátká pasáž svědčí o tom, že bychom měli mít se stárnoucími rodiči trpělivost, protože oni ji měli s námi, když jsme byli malé děti!

„Dnes si lžičky všiml můj tříletý syn sedící u stolu. Zeptal se, co to bylo. Odpověděl jsem, že to byla lžíce a použili jsme ji, aby nám pomohla sníst polévku. Ale vypadá to, že jsem neuspokojil jeho zvědavost, protože se zeptal na totéž ještě 23krát, ale já jsem trpělivě odpověděl 23krát a dokonce jsem ho políbil na čelo. Je to neuvěřitelné, ale nebyl jsem nervózní z kladení otázek, snažil jsem se na všechno odpovědět.“