96letá operní sopranistka s křišťálově čistým hlasem vás nenechá na pochybách, že má talent od Boha

Italská sopranistka Magda Olivero měla ve svých 96 letech jeden z nejpozoruhodnějších operních hlasů své doby. Přestože Olivero zemřela v roce 2014, její neuvěřitelný talent je stále k vidění na internetu a hýbe lidmi po celém světě.

Nejdéle vystupující operní pěvkyně

Olivero vystupovala v Itálii každý rok 15. srpna. Zpívala v kostele Solda, italsky zvaného „Parrocchia di Solda“. Zpěvačka bývá dodnes považována za jednu z největších zpěvaček 20. století. Její bezvadná technika jí umožnila dlouhou a prosperující kariéru a své poslední veřejné vystoupení předvedla ve věku neuvěřitelných 99 let. Obvyklý důchodový věk zpěváků je o několik desítek let dříve. Nicméně její výkony sklidily půlhodinový potlesk ve stoje a byly chváleny i v pozdějších letech, kdy obvykle hlas ztrácí na síle a barvě.

https://gesellschaft.uberalles.live/

Křišťálový hlas, který nemá obdoby

Posuďte sami, toto představení se konalo v den Nanebevzetí Panny Marie v roce 2006, při kterém Magda Olivero zazpívala dvě náboženské písně. Její hlas je andělský, silný a vášnivý, když zpívá známou duchovní píseň „Panis Angelicus“. Křišťálově čistá kvalita a tón jejího hlasu stačí, aby vám běhal mráz po zádech.

Čtěte také: Češi pozor: Na trhu se objevilo kuřecí maso z Polska se salmonelou

https://gesellschaft.uberalles.live/

Talent od Boha

Mnozí tvrdí, že Magda byla jednou z mála umělkyň, která si svůj talent skutečně nemusela vydřít roky namáhavé práce a tréninku, byť i ten byl samozřejmě nezbytný. Ti, kdo s ní spolupracovali, vždy tvrdili, že stačilo, aby se jí píseň jednou zahrála a ona dovedla melodii perfektně zazpívat. Jednoduše dostala dar od Boha, se kterým naložila vůbec nejlépe, jak jen mohla, a využívala jej skutečně do svých posledních dní.

https://gesellschaft.uberalles.live/

Stále živý odkaz

Úžasné je, že její odkaz je stále živý a mnozí lidé si ji stále připomínají, i když už je několik let po smrti. Na internetu je pořád možné najít záznamy jejích neuvěřitelných vystoupení, které mají tisíce zhlédnutí. A není se skutečně čemu divit, je to hlas, který se slyší málokdy.

ZDROJ: gesellschaft.uberalles.live