Problémem poslední doby je podle odborníku to, že jsou naše cévy pod vlivem civilizačních chorob. Jejich slabost se může projevovat migrénami, závratěmi, slabostí, krevními sraženinami, křečovými žilami a dalšími zdravotními komplikacemi. Pokud vás slabé cévy trápí, měli byste okamžitě zakročit. Od věci není ani prevence, která slábnutí zamezí. Vyzkoušejte osvědčené metody.
Odvar z řebříčku
Tato rostlinka se při problémem s cévami i srážlivostí krve vřele doporučuje. Nevhodnější metodou užité je odvar. Na ten budete potřebovat 1 lžíci suchého nasekaného řebříčku. Zalijte ho 200 ml horké vody, dejte na plotnu a přiveďte k varu. Na mírném plamenu povařte asi ještě dalších 10 minut. Poté nechte odvar alespoň hodinu stát v klidu. Odvar užívejte 3-4 krát denně před jídlem, a to tak, že si 30 minut před jídlem vezmete 1 lžíci.
Meduňkový čaj
Čaj z meduňky je nejen příjemně chutný, ale také zvláště prospěšný pro kardiovaskulární systém. Doporučuje se proto i při problémech s oslabenými cévami. Látky obsažené v této bylině pomáhají čistit krevní cévy, uvolňují jejich křeče, uklidňují srdeční rytmus a normalizují krevní tlak. Nejjednodušší a také nejúčinnější je pití čaje, který budete pít dvakrát denně, a to ráno a večer. Použijte 1 polévkovou lžíci sušené meduňky a zalijte vroucí vodou. Takto připravený čaj nechte klidně hodinu stát a poté jej vypijte.
Namočené rozinky
I tak malé suroviny jako jsou rozinky dokáží s tímto problémem pomoct. V krátkém čase obnovují pružnost stěn cév a zvyšují množství hemoglobinu. Nejúčinnější budou namočené. Připravíte je tak, že 2-3 čajové lžičky rozinek vložíte do sklenice horké vody. Celou směs necháte přes noc odpočívat. Ráno rozinky snězte a vypijte i zbylou vodu.
Nepodceňujte prevenci
Nejlepší prevencí proti oslabeným cévám je fyzická aktivita. Ta samozřejmě prospívá celému tělu a v mnoha případech také psychice. Snažte se proto pravidelně cvičit, čímž podpoříte proudění krve v cévách a zabráníte jejich oslabení.