Barva kočky prozradí její vlastnosti i to, jak se bude chovat

Všichni milovníci koček jsou obeznámeni s tím, že se jedná o zvířata s velmi speciální osobností a velkým sebevědomím. Když do svého srdce i domova přijmete kočku, můžete se těšit na mnoho úžasných věcí. Věděli jste ale, že můžete její osobnost a charakteristické rysy odhadnout podle toho, jak má zbarvený kožich? Barva srsti toho o chlupatém, čtyřnohém mazlíčku prozradí hodně na první pohled. Vybírat byste ale měli spíš podle konkrétního jedince a podle toho, jak na vás bude působit. Rozdělit je lze na:

  • černé,
  • šedé,
  • bílé,
  • zrzavé (červené) a tříbarevné.

Černá a šedá

Černé kočky jsou podle pověr znamením zla a neštěstí, ale to jsou jen babské povídačky. Ve skutečnosti je to naopak. Mají ochrannou roli a dokáží pohlcovat negativní energii, která se nachází v domě, bytě nebo jednoduše u daného člověka. Tím poskytuje úžasnou ochranu svému milovanému majiteli. Pokud z nich tedy máte strach, tak není proč. Šedé kočky přináší štěstí, emoční stabilitu a lásku.

Zrzavá a tříbarevná

Zrzavé a tříbarevné kočky jsou mezi milovníky těchto mazlíčků obzvlášť oblíbené, a není se čemu divit. Říká se, že zrzavé přináší do domu prosperitu a peníze. Tříbarevné jsou asi tím nejlepším, co si můžete pořídit. Jde o barvu nejvyšší bohyně. Přináší totiž štěstí, prosperitu, peníze a chrání dům před možným poškozením, zlem a negativitou. Pokud jsou vám sympatické a věříte na sílu, kterou s sebou mohou přinášet, jděte do toho.

Čtěte také: Uměli byste vyřešit test z matematiky v roce 1954? Vyzkoušejte si to!

Bílá

Bílých koček není příliš, a i to má svůj důvod. Mají totiž léčivou sílu, což je samozřejmě něco úžasného a vzácného. Všichni výše zmínění jedinci by podle svého zbarvení měli majiteli přinášet dobrou energii, moudrost a pohodu. A jsou také velmi přátelské. Narazíte jednoznačně i na nevychované a poněkud agresivní jedince, ale to je ve většině případů špatnou výchovou, anebo negativními zkušenostmi z minulosti. Ať už se rozhodnete jakkoli, zajisté nebudete litovat.