Barva moči vždy prozradí, jak hydratované máte tělo

Všichni bychom měli dbát a chránit své zdraví. Nejlepší způsob, jak to můžete udělat, je sledovat míru své hydratace. Tohle je totiž faktor, na který hodně lidí zapomíná a zanedbává ho. Dostatečné množství vody v těle je velmi důležité pro správné fungování organismu. Sledovat to můžete pomocí jednoduchého signálu. Barvy moči. Poradíme vám, jak to udělat.

Průhledná a světle žlutá

Máte průhlednou moč? Pravděpodobně pijete příliš mnoho vody. To je celkem těžké, ale může se to stát. Další možností je, že máte potíže s ledvinami. Světle žlutá moč je naprosto normální. Poznáte podle toho, že máte správné množství vody v těle a vaše ledviny fungují správně.

Tmavě a medově žlutá

Tmavě žlutá signalizuje malou hydrataci. Začněte pít více vody, abyste zlepšili funkci svého těla. Medově žlutá barva znamená, že máte doopravdy málo vody v těle. Začněte okamžitě pít více těla a sledujte, jak se barva postupně mění na světle žlutou.

Čtěte také: Zmáčkněte jedno místo na chodidle po dobu několika vteřin a budou se dít zázraky – vyzkoušejte!

Hnědá

Těžká dehydratace přichází s hnědou barvou moči. Tato barva může signalizovat také problémy s játry. Jestli tento problém trvá trochu delší dobu a zvýšili jste množství konzumované vody, poraďte se s lékařem. Může to znamenat poměrně velké problémy, které nelze ignorovat.

Modrá nebo zelená

Velká změna barvy může být způsobena působením léků, nejčastěji kvůli antibiotikům. Někdy se může jednat také o obarvení kvůli potravinářským barvivům z potravin. Jestli ani jedna z těchto možností nevysvětluje změnu barvy, zeptejte se svého lékaře.

Růžová

Poslední možností je růžová barva moči. V tomto případě se může jednat o infekci, problémy s prostatou nebo s ledvinami. Stejně tak se může objevit, když konzumujete větší množství malin, borůvek, červené řepy nebo rebarbory. Nemusíte proto ihned panikařit a běžet k lékaři. S jakou z těchto barev jste se již setkali?

Zdroj: webniusy.com