Bezdomovec neváhal a zachránil 25 štěňat z hořícího útulku

Sebastian Arias je původem z Kolumbie, nyní ale přebývá v Limě, v peruánském hlavním městě. Právě tam v ulici čtvrti La Victoria se dostal do situace, která z něj udělala hrdinu. Nehledě na to, že je bezdomovec, lidé vyzdvihují jeho hrdinství. Nebál se totiž obětovat svůj život pro jiné, v jeho případě pro psy z útulku, kteří zůstali uvězněni během požáru v hořící budově. Jeho hrdinství následně inspirovalo starostu města, aby si adoptoval jedno zachráněné štěně do své rodiny.

scoop.upworthy.com

Bez ohledu na rizika

Vrhnout se do ohně a kouře? Přesně to udělal Sebastian, když zjistil, že psí útulek v ulice, kterou často chodil, hoří. Přebýval nedaleko pod mostem ve čtvrti Gamrra a útulek dobře znal. Dříve totiž pracoval ve vedlejší budově, kde se nachází recyklační závod. Právě tam vznikl požár, který se rychle rozšířil do druhé budovy, ve které byly kotce se psy a štěňaty. Když viděl Sebastian šlehat z útulku plameny, vrhl se do nich a zachránil celkem 25 štěňat nehledě na rizika a dopady.

„Mám rád psy“

Sebastian zažívá momentálně krušné časy. Nejen, že bydlí pod mostem, ale současně se ztratila jeho manželka, kterou od té doby usilovně hledá. Netuší, co se s ní mohlo stát. Zvířata jsou pro něj možností, jak přemýšlet o něčem jiném než o vlastním osudu. Vidět plameny šlehat z útulku bylo pro něj traumatizující. „Představil jsem si svého psa, nemohl bych dopustit, aby takto umíral,“ vypověděl Sebastian, proč se vrhl do štiplavého dýmu a jal se zachraňovat malé živé tvory.

scoop.upworthy.com

Štěňata do rodin

Jeho počínání zaznamenali sledující na video. Sebastian vylezl do výšky a přes balkon zachránil psa na střeše i zbylé z vnitřního traktu budovy. Byl nucený i rozbít okna, aby se mohla štěňata dostat bezpečně ven na matrace, které drželi lidé na ulici. Jednoho zachránil v poslední chvíli, protože už mu hořela srst. Jeho hrdinství ocenil samotný starosta čtvrti La Victoria Ruben Cano, který vyzval i ostatní rodiny k adopci malých štěňat, protože místní útulek požár nepřežil.

Zdroj: scoop.upworthy.com