Britka porodila abnormálně vzácná trojčata. V čem jsou výjimeční?

Narození trojčat je vždy velmi speciální a jedinečnou záležitostí, protože se nevidí příliš často. Britka z Valesu porodila extrémně vzácná monozygotní trojčata, což se podle lékařů stává jen u jedné matky z 200 milionů. Všechny děti jsou jednovaječné, což se většinou stává pouze u dvojčat. Catie Craw (26) ovšem porodila tři stejné děti.

https://sketis.lt/

Krásní chlapci

Catie se narodil Tommy, Joshua a Eddie. Kromě toho má mladá maminka doma ještě čtyřletého Jacoba. Britka se dozvěděla o svém těhotenství s trojčaty velmi brzy, a to již ve 12. týdnu těhotenství. Nikdo ale nečekal, že by se jí narodily tři stejné děti.

Většinou je každé z trojčat jiné nebo jsou jednovaječné jen dvě z nich a poslední je jiné. V tomto případě jsou všichni chlapci stejní, což se děje pouze u jednoho těhotenství z 200 milionů.

Čtěte také: Mladý hrdina vběhl do hořícího domu a zachránil tři děti!

Náročné těhotenství

„Lékaři říkají, že je velmi vzácné otěhotnět s trojčaty, ale v tu chvíli ještě netušili, že budou také jednovaječná,“ vzpomíná Catie. Těhotenství s trojčaty je velmi náročné pro každou maminku. Catie měla rodit ve 32. týdnu těhotenství, ale to se jí nepodařilo.

Na konci těhotenství měla komplikace. Ve 28. týdnu těhotenství začala mít kontrakce. První kontrakce lékaři zastavili, ale o dva týdny později se jim to již nepodařilo a Catie porodila císařským řezem identická trojčata.

Každé z děti bylo velmi drobné

Tommy při porodu vážil 1,23 kg, Joshua vážil 1,49 kg a narodil o minutu později. Poslední se narodil Eddie s váhou 1,46 kg. „Moc jsem se bála, ale nakonec všechno dopadlo dobře,“ řekla šťastná maminka. Sousedé této velké rodiny se rozhodli, že jim anonymně pomohou. Na jejich terasu tajně přinesli důležité věci, např. balíčky plenek. Je vidět, že na výchovu dítěte je zapotřebí celá vesnice. Tito sousedé se tohoto pořekadla drží a rozhodli se rodině pomáhat. Tato velká rodina to bude zaručeně potřebovat.

Zdroj: sketis.lt