Brutální napadaní „českého Kena“ Roberta Paulata! Měli ho napadnout policisté u jeho vlastního domu!

Český model a majitel kliniky plastické chirurgie Robert Paulat se nedávno ocitl v šokující situaci, kdy ho měl brutálně zbít policista během incidentu u jeho vlastního domu. Paulat tvrdí, že přijel k domu po telefonátu od bezpečnostní agentury kvůli domnělému vloupání, ale byl bez varování fyzicky napaden policií. Následně zveřejnil děsivé fotografie svého zranění, což vyvolalo vlnu pobouření a vyšetřování celé události. V tomto článku se podrobně podíváme na Paulatovo tvrzení, okolnosti incidentu a následky, které na něm zanechal.

Paulatův příjezd domů a střet s policií

Podle Paulatova vylíčení incidentu přijel v neděli odpoledne ke svému domu po telefonátu od bezpečnostní agentury ohledně domnělého vloupání. Když dorazil, na místě už čekalo několik policejních aut.

Paulat se snažil policistům vysvětlit, že dům a veškerý majetek v něm, včetně cenností, jsou jeho vlastnictvím. Předložil jim i důkazy o vlastnictví nemovitosti. Nicméně policisté ho odmítli poslouchat a trvali na ověření jeho totožnosti.

Čtěte také: Lékař poslal dítě domů s nevyléčitelnou diagnózou. Jak to dopadlo?

Z ničeho nic se objevila čtyři policejní auta a začali mě legitimovat. Snažil jsem se jim vysvětlit, že dům patří mně a že mám všechny potřebné dokumenty, ale nechtěli poslouchat a chtěli vidět mé osobní doklady, které jsem měl uvnitř,“ popsal Paulat pro eXtra.cz.

Eskalace situace a brutální zákrok policie

Když se Paulat pokusil zazvonit a upozornit svého otce, který byl uvnitř domu, situace se prudce zhoršila. Podle jeho slov ho jeden z policistů bez varování napadl a srazil na zem.

Pohnul jsem se o třicet centimetrů a jeden z policistů na mě skočil a srazil mě na zem. Dopadl jsem obličejem na dlažbu a okamžitě mi nasadil pouta,“ popsal Paulat s hořkostí v hlase.

Paulat pak ležel spoutaný před svým domem v absolutním šoku. Ostatní policisté si údajně uvědomili, že jejich kolega použil přehnanou sílu, a Paulata rychle zprostili pout.

Zveřejnění děsivých fotografií zranění

Následně Paulat zveřejnil na sociálních sítích fotografie svého zranění. Na snímcích je vidět jeho zakrvácený a oteklý obličej, což vyvolalo silnou reakci veřejnosti. Mnoho lidí odsoudilo brutální chování policie a vyjádřilo Paulatovi podporu.

Jedna z fotografií, která obletěla internet, zachycuje Paulata s krvácejícím obličejem a oteklým okem. Tato děsivá vizuální dokumentace incidentu ještě více podpořila Paulatovo tvrzení o nepřiměřeném zásahu policie.

Facebook

Paulatův dům

Paulat ve svém vyjádření zdůraznil, že dům, kde k incidentu došlo, je zcela bez hypotéky a je zapsán na jeho jméno. Jedná se o rodinný dům, který zdědil po svém otci.

Je to rodinný dům, který jsem dostal od mého otce. Nyní v něm sice nebydlím, ale veškerý majetek v něm, včetně trezoru s cennostmi, mi patří,“ uvedl Paulat pro web Prima Ženy.

Toto tvrzení o vlastnictví nemovitosti je klíčové pro Paulatovu obhajobu, neboť poukazuje na to, že policisté neměli žádný důvod k zásahu na jeho vlastním pozemku.

Reakce úřadů a vyšetřování incidentu

Celá událost nyní vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Paulat zároveň podal trestní oznámení na policejního důstojníka, který ho měl napadnout.

Podle Paulatových slov se ostatní policisté na místě chovali slušně a zdálo se, že si uvědomili přehnaný zásah svého kolegy. Nicméně samotný incident, při kterém mělo dojít k brutálnímu napadení a neodůvodněnému použití síly, vyvolal silnou kritiku a pobouření.

Paulatova reakce a další kroky

Navzdory šoku a utrpení se Paulat rozhodl veřejně promluvit o incidentu a zveřejnit fotografie svého zranění. Tímto krokem chtěl upozornit na údajné excesy policie a domoci se spravedlnosti.

Sundali mi pouta a posadili mě do mého auta. Zůstal jsem v absolutním šoku, ale policisté najednou zmizeli. Mohl jsem se aspoň postarat o svého tříletého syna, který musel celou situaci bohužel sledovat a který to velmi vyděsil,“ popsal dále Paulat.

Podání trestního oznámení na policejního důstojníka a spolupráce s GIBS při vyšetřování incidentu jsou dalšími kroky, kterými se Paulat snaží domoci nápravy a zajistit, aby se podobná situace již neopakovala.

Zdroj: Expres.cz