Čaj se zázračnými účinky. Díky němu budete žít dlouho

Stařenka, které je nyní 65 let na svůj věk skoro nevypadá. Tvrdí, že nikdy nebyla v nemocnici a od doby, co pije svůj úžasný čaj, který jednou náhodou uvařila, nemusí navštěvovat lékaře. Oregano je jednou z nejúžasnějších bylin, kterou si můžete i sami nasbírat.

Kam se vydat na sběr

Najdete ho na pastvinách, polích nebo na okraji lesa. Dorůstá do výšky 20–90 cm, pokud ho trochu rozetřete mezi prsty, pocítíte, jak je vonný, protože má vysoký obsah éterického oleje.

Uvařte si z oregana čaj

Příprava je velmi jednoduchá. Vše co budete potřebovat, je jen těchto pár ingrediencí:

Čtěte také: Jak poznáte alergii na mléko? Poradíme vám!

  • Voda – 300 ml
  • Sušené oregano – 3 lžíce

Příprava

Přiveďte vodu k varu, přelijte oregano v sítku, přikryjte víčkem a nechejte deset minut odstát. Filtrujte všechny části rostliny a konzumujte jen tekutinu. Pokud pijete čaj na nachlazení, přidejte ještě dvě lžíce sušeného oregana. Pokud jen posilujete imunitu, zachovejte výše zmíněnou dávku.

Příznivé účinky čaje

V případě nachlazení zasahují bylinky ihned. Snižují také bolest a zbavují tělo zánětu. U žen se tento čaj postará o hormonální rovnováhu. Posiluje trávení, pomáhá od plynatosti, snižuje stres a posiluje nervový systém.

Při pravidelném popíjení se i pokožka stává krásnější. Je zbavena akné, ekzémů a dalších nepříjemných kožních problémů.

Výborné recenze

Starší dáma, která čaj doporučuje, tvrdí, že se cítí velice mladě. Její recept je v tom, že čaj popíjí opravdu dlouhodobě a pravidelně. Cítí se lehká, plná energie a ani na obličeji nemá příliš mnoho vrásek.

Čaj by ovšem neměli pít těhotné ženy, aby neohrozili své dítě. Jakmile jste ale naopak například v menopauze, je oregano pro vaše hormonální výkyvy skvělým pomocníkem.