Celá rodina truchlí: Poslední sbohem pro mladého Filipa (†14), jehož život ukončil tragický osud

Dnes se zaměříme na smutný pohřeb čtrnáctiletého Filipa, brutálně zavražděného na hradeckém nádraží. Tato tragická událost celou komunitu hluboce zasáhla a vyvolala bouřlivé emoce. Během pohřbu se matka chlapce u jeho rakve zhroutila, což byl velmi dojemný okamžik, na který nikdo nezapomene.

Zdroj: Facebook Hradec Králové hlavní nádraží

Předchozí události

Muž ve věku 32 let zavraždil Filipa na hradeckém nádraží předminulý týden. Po hádce ho ubodal, pravděpodobně kvůli cigaretě, kterou Filip odmítl pachateli dát. Policie pachatele zadržela hodinu po činu a následující den byl umístěn ve vazbě. Muži hrozí výjimečný trest za tento brutální čin.

Poslední rozloučení

Pohřeb se konal ve čtvrti Kukleny v kostele svaté Anny. Smuteční hosté měli před začátkem obřadu možnost naposledy se s Filipem rozloučit u otevřené bílé rakve. Tento moment byl plný emocí a dojmů.

Čtěte také: Zemřel světově uznávaný virolog (†101). Jeho výzkum pomohl k vakcíně proti obrně!

Smuteční obřad

V kostele svaté Anny probíhal smuteční obřad za účasti přibližně dvou set lidí. Romská živá hudba, která zaznívala během obřadu, dodala události silný emocionální náboj. Farář připomněl krátký, ale plný život Filipa a vyjádřil rodině soustrast. Přítomní hosté podporovali matku a ostatní členy rodiny, aby jim pomohli překonat těžké chvíle.

Cesta na hřbitov

Po skončení obřadu se pohřební vůz s Filipovou rakví vydal na hřbitov. K smutečnímu průvodu, tvořenému asi dvěma sty truchlícími, se připojila i Filipova matka. Cesta na hřbitov byla plná ticha a smutku. Matku chlapce, která se snažila zvládnout tuto nesmírně těžkou chvíli, podpírali blízcí. Bylo zřejmé, že ji ztráta syna fyzicky vyčerpává.

Zdroj: Shutterstock / ilustrační foto

Po příjezdu na hřbitov byla Filipova rakev uložena do hrobu, což představovalo poslední dojemný moment rozloučení. Matka chlapce se v této chvíli zhroutila, přestala chodit, a lidé okolo ní volali o pomoc. Nakonec musela přijet na místo záchranka, aby matku ošetřila. Byla velmi slabá a vyčerpaná bolestí ztráty syna, která ji zasáhla velmi hluboko.

Zdroj: Blesk.cz