Červenou řepou proti toxinům a dalším komplikacím

Červenou řepu nemusí každý. Přitom je to jedna z nejužitečnějších druhů zeleniny, které u nás můžete najít. Má silný detoxikační účinek a také regeneruje orgány a celkově naše tělo. Játra patří mezi naše nejdůležitější orgány, které je potřeba chránit. K tomu nám pomůže právě červená řepa a recepty z ní, které mohou být velmi jednoduché. Řepu si ale můžete také rozmixovat do smoothie.

Toxiny filtrují játra, která je potřebuje chránit

Játra jsou velmi citlivým orgánem. Filtrují toxiny, a proto je potřeba dbát na to, aby játra zůstala zdravá. Časem totiž můžete čelit různým nemocem, protože oslabená játra nemohou svou práci dělat pořádně. Červená řepa obsahuje vápník, hořčík, železo nebo i vitamin C, který je pro naše tělo velmi důležitý.

Řepa umí ochránit naše orgány, zpomalí progresi chronických onemocnění jater a může být i účinným lékem při ztučnění jater, které se u lidí objevuje čím dál častěji. Udělat si můžete například salát z červené řepy, můžete si ji klidně i naložit a užít si její chuť několik měsíců. Oblíbené jsou především šťávy z červené řepy, do které můžete přidat i jinou zeleninu.

Čtěte také: Mokrá vatička vložená do pupíku uleví od mnoha problémů

Neměla by chybět ve vašem jídelníčku

Červenou řepu byste měli minimálně ochutnat. Ne každému samozřejmě chutnat bude, ale rozhodně byste ji měli dát šanci. Společně s ostatními druhy zeleniny si z ní udělejte lahodou šťávu, kterou pijte pravidelně a díky ní budete mít orgány zdravé a nebudete se muset obávat nemocí.

Budete potřebovat jednu větší řepu, mrkev a polovinu citronu. Řepu i mrkev omyjte a oloupejte, následně nakrájejte na menší kousky a dejte do odšťavňovače. Pokud máte bio zeleninu, nemusíte ji ani loupat. Na závěr mixování přidejte citronovou šťávu a klidně i trochu vody. Šťávu si tím naředíte a bude jí více. Díky pravidelné konzumaci si můžete být jisti, že se vám problémy s játry budou vyhýbat.