Češi budou mít šanci od 23. února odevzdávat zpět použité PET lahve. Podívejte se kde

V posledních letech se PET lahve staly nešťastným symbolem odpadové krize naší planety. Neobnovitelné zdroje jsou využívány k výrobě silných a spolehlivých nádob určených pouze na jedno použití. Za předpokladu, že se všichni budeme snažit tyto lahve po jednorázovém použití náležitě recyklovat, mohli bychom tak ušetřit už tak obrovský nátlak na životní prostředí. Portál odpady-online.cz na svých stránkách informuje, že každý obyvatel České republiky vyhodí do odpadu ročně až 20 kilogramů plastů.

Tuto otázku si pokládalo mnoho společností po celém světě a ve spoustě zemích již vznikl systém na odkup již zmiňovaných plastových obalů na nápoje. Prvními zeměmi, které s touto možností přišly, byly Švédsko a Island.

https://pixabay.com/

Podle webu Peníze.cz budou obchodní řetězce Kaufland a Lidl nabízet novou zajímavou příležitost, jak se zbavit prázdných PET lahví a plechovek! Od 23. února budou moci zákazníci ve třech vybraných prodejnách využít tento program odměn. Sledujte pozorně oba řetězce, abyste se dozvěděli, které prodejny se mohou programu zúčastnit – tuto skvělou příležitost si přece nechcete nechat ujít.

Je potřeba podotknout, že na začátku projektu řetězce nabídnou zákazníkům slevu na budoucí nákupy výměnou za vrácení PET lahví a plechovek. Jak bude výroba postupovat? Objeví se nové odměny? Co tyto pobídky přinesou, zatím není známo!

https://pixabay.com/

V Čechách už funguje několik společností, které PET lahve vykupují a dále je recyklují. Plasty jsou v dnešní době obrovským problémem pro životní prostředí a je potřeba, aby se zapojilo co nejvíce lidí.

Vzhledem k tomu, že používání jednorázových plastů a hliníkových plechovek je stále pod drobnohledem, společnosti Kaufland a Lidl podnikly proaktivní kroky k udržitelnější budoucnosti a testují inovativní způsoby odpovědného odkupu těchto znovurecyklovatelných produktů.

Zdroj: penize.cz