Češi mají problémy s vysokým tlakem. Červená řepa vám může pomoci

Hypertenze je poměrně běžný stav, který bohužel zhoršuje kardiovaskulární zdraví. Vysoký tlak je problematický pro mnoho lidí po celém světě. Můžete samozřejmě brát léky na předpis od lékaře, ale přírodní metody jsou mnohem lepší. Jestli hledáte nejlepší způsob, jak snížit svůj krevní tlak, vyzkoušejte šťávu z červené řepy. Nejedná se o nejchutnější nápoj pod sluncem, ale hodně vám zlepší zdraví. A netýká se to jen vysokého krevního tlaku.

https://www.pexels.com/

Šťáva ze superpotraviny

Pro mnoho lidí je velmi obtížný úkol, protože nemají rádi chuť červené řepy. Uvidíte, že se vám ale pravidelná konzumace tohoto nápoje vyplatí. Díky svým vlastnostem získala titul superpotraviny. Červená řepa totiž dokáže nejen snížit krevní tlak, ale také zlepšit sportovní výkon a podpořit krevní oběh v těle. Stačí, když ji vložíte do mixéru s trochou vody nebo použijete odšťavňovač. Každý den byste měli vypít 250 ml této zdravé šťávy, která funguje jako zázračný koktejl pro celé tělo.

Proč je červená řepa tak prospěšná?

Šťáva z červené řepy poskytuje mnoho zdravotních výhod. Ovlivňuje krevní tlak, trávení a snižuje riziko cukrovky. Tato zelenina obsahuje velké množství dusičnanů, což má největší podíl na zdravotním přínosu této suroviny. Nemusíte se ale omezovat jen na šťávu. Jde o nejjednodušší způsob, jak do sebe dostat správné množství během chvilky, ale stejně tak můžete konzumovat červenou řepu syrovou, nakládanou nebo pečenou.

Čtěte také: Marie Montessori sepsala 19 důležitých pravidel, ze kterých čerpají i současní rodiče

https://www.pexels.com/

Vysoký krevní tlak zachráníte pomocí vitamínů

Se zdravotními problémy bojují miliony lidí po celém světě. Vysoký krevní tlak zvyšuje riziko srdečních onemocnění, mrtvice, zástavy srdce, srdečního selhání a dalších komplikací. Červená řepa může také snížit oxidační stres v těle a doplní vám vitamíny a minerály, které potřebuje celé tělo ke správné funkčnosti. Na červenou řepu ve svém jídelníčku proto nezapomínejte.

Zdroj: newsitamea.gr