Češi z pohraničí už u nás nenakupují. Polská Biedronka totiž srazila ceny ovoce a zeleniny

Každý ví, že jídlo je v Polsku levné. Lidé žijící poblíž hranic se často rozhodují pro nákup v Polsku. I když jedete jen pro nějaké potraviny, nakupování v Polsku se vyplatí. V nedávném letáku supermarketu Biedronka jsou ceny ovocných a zeleninových výrobků překvapivě nízké.

Zvláštní pozornost věnujeme ovoci a zelenině, která je v současné době v ČR velmi drahá. Například v Hradci Králové stojí kilo cherry rajčátek 590 korun a na Holešovické tržnici stojí kus květáku 95 korun a kilo papriky 179 korun. Podle tamních prodejců jsou ovoce a zelenina v dnešní době luxusní zboží.

https://pixabay.com/

Přestože jsou ceny v ČR vysoké, ovoce a zeleninu stále kupujeme. Mluvčí Tesca, Michal Kuzmiak, řekl, že zaznamenali jen mírný pokles zájmu a snaží se nabídnout zákazníkům nejlepší ceny.

Čtěte také: Ve 32 letech váží muž téměř 300 kilogramů

Zajímali jsme se o ceny v sousedním Polsku a byli jsme ohromeni. V letáku Biedronky jsou ceny velmi nízké. Na titulní straně inzerují kilo jablek za 9 korun, pomeranče za 17,60 koruny a půl kila citronů za 15 korun. Kilo mrkve koupíte i v Polsku za 15 korun a kiwi za 3,40 koruny.

https://pixabay.com/

Porovnali jsme ceny s internetovým obchodem Košík. Kiwi zde stojí 10 korun za plátek, kilo jablek se pohybuje od 29 do 68 korun, stejné množství pomerančů stojí 49,90 korun a stejná citronová síťka jako v Biedronce stojí 29,90 korun. Běžnou mrkev zde pořídíme za 27,90 a českou a sladkou mrkev za 71,80 Kč. Půl kila jahod bez dvaceti pencí je přesně sto.

Je tedy zřejmé, že ovoce a zelenina jsou v Polsku mnohem levnější než v ČR. Lidé žijící poblíž hranic se tak často rozhodují pro nákup v Polsku, i když jedou jen pro nějaké potraviny.

Zdroj: PrahaIN.cz