Česká rodina na dovolené v Chorvatsku měla děsivou nehodu při niž zemřel devítiletý chlapec! Údajně našel v lese granát!

V Chorvatsku se ve středu večer odehrála děsivá událost, která otřásla celou turistickou sezónou. Česká rodina na dovolené se stala obětí tragického výbuchu automobilu, při kterém zahynul devítiletý chlapec a další členové posádky utrpěli vážná zranění. Tato hrůzná nehoda vyvolala vlnu emocí a otázek, jež stále zůstávají nezodpovězeny.

Co se přesně stalo?

Podle dostupných informací se tragédie odehrála kolem 18. hodiny na odpočívadle u silnice ŽC-6025 v oblasti Obrovac. České auto s turisty na palubě náhle vylétlo do povětří. Na místě zůstal mrtvý chlapec, zatímco dvě ženy ve věku 49 a 34 let utrpěly vážná zranění a muž ve věku 39 let vyvázl bez zranění. Ačkoliv se zpočátku spekulovalo o explozi palivové nádrže, později se objevily informace, že za výbuchem mohl stát nalezený granát.

Svědectví očitých svědků

Jeden z očitých svědků popisuje děsivou scénu: „Slyšel jsem nářek a křik a běžel jsem na pomoc, protože jsem byl poblíž. Vedle auta leželo dítě. Jedna žena také ležela na zemi, druhá se držela za oko. Muž, který byl před autem, mi řekl, že zvedl kapotu, protože došlo k poruše na vozidle a pak došlo k výbuchu.“ Tato svědectví potvrzují, že se jednalo o ničivý výbuch, jehož následky byly tragické.

Shutterstock

Stav zraněných v nemocnici

Zraněné ženy převezli do nemocnice v Zadaru. Jedna z nich utrpěla vážné poranění břicha a musela být v noci urgentně operovaná. Nyní je ve stabilizovaném stavu a leží na jednotce intenzivní péče. Druhá pacientka utrpěla závažné poranění oka a je nadále v péči lékařů. Muž, který byl na místě, obdržel základní ošetření a byl propuštěný do domácího léčení.

Příčina výbuchu stále nejasná

Chorvatská policie v současné době vyšetřuje přesnou příčinu této tragické události. Podle neoficiálních informací deníku Zadarski list mohlo dojít k explozi palivových nádrží vozidla. Jiná média však uvedla, že chlapec měl vyjít z lesa s granátem v ruce, který následně explodoval. Odborníci na místě zkoumají stopy a snaží se odhalit, co přesně způsobilo tuto ničivou explozi.

Dopad na rodiny a turistický ruch

Tato tragédie zasáhla nejen přímo zúčastněné rodiny, ale také celou českou turistickou komunitu v Chorvatsku. Smrt devítiletého chlapce a vážná zranění dalších členů posádky vyvolaly hluboký smutek a znepokojení. Otázky ohledně bezpečnosti na chorvatských komunikacích a možných bezpečnostních rizik pro zahraniční návštěvníky se staly předmětem živé diskuse.

Pitva oběti a pokračující vyšetřování

Aby se objasnily přesné okolnosti této tragické události, byla nařízená pitva zesnulého chlapce. Chorvatská policie nadále intenzivně vyšetřuje celý případ a snaží se odhalit, co přesně způsobilo ničivý výbuch. Výsledky pitvy a dalších expertíz budou klíčové pro určení konečné příčiny této děsivé nehody.

Zdroj: Ahaonline.cz