Česnek je přírodní lék na všechno! Jak ho použít?

Česnek je typicky česká surovina, kterou má každý v kuchyni. Všichni víme, že jde o přírodní antibiotikum, které skvěle působí na imunitní systém a mnoho částí našeho těla. Česnek je zázračná zelenina, kterou můžete použít na mnoho problémů. Dnes vám řekneme pár netradičních možností, jak ho můžete použít pro své zdraví, ale také pevnější okna.

Akné a plísně

V mnoha produktem na akné najdete česnekovou šťávu. Jestli máte silné akné, můžete ho jemně potřít kouskem česneku nebo silným vývarem z česneku. To samé platí také pro pokožku s černými tečkami. Máte-li plíseň na nehtech, můžete klidně použít tuto zeleninu. Nakrájejte 10 stroužků, vložte do 1 litru vody a opláchněte si touto vodou postižené místo.

Bolesti zubů a hojení ran

Při bolesti zubů můžete také využít přírodní medicínu. Vložte si kousek česneku na zub, který vás bolí. Během chvilky bolest odezní. Jestli máte na těle poškozenou kůži a chcete, aby se dezinfikovala a zároveň rychleji hojila, můžete také použít česnek. Připravte si česnekovou šťávu, naneste trochu na náplast a přiložte na poškozené místo. Po hodině náplast odstraňte.

Čtěte také: Jak poznáte alergii na mléko? Poradíme vám!

Poškozené sklo a imunitní systém

Budete se divit, ale tuto zeleninu můžete použít také při spravování okenních nebo čelních skel na voze. Česnekovou šťávu jednoduše naneste na porušený povrch na skle. Zacelí se a nebude se šířit dál. Poslední použití je velmi logické. Pro lepší imunitu stačí, když si ráno vložíte do úst jeden stroužek česneku. Nesmíte po polknout. Jen ho nechte chvíli v ústech a potom vyplivněte.

Další benefity česneku

Pravidelná konzumace syrového česneku má hodně benefitů. Překvapivě díky tomu budete mít větší chuť k jídlu a také silnější imunitní systém. Doporučuje se jako přírodní lék pro jedince, kteří trpí anémií a pomůže vám také při infekci močových cest nebo při onemocnění ledvin. Má silné detoxikační vlastnosti, a proto se hodí také k pročištění krve. Jednoduše vás udrží zdravé, krásné a mladé.

Zdroj: tudasfaja.com