Chlapci řekli, že nikdy nebude chodit. V 5 letech ale udělal první krůčky

Naděje umírá poslední. Právě to si říkali rodiče Camdena Brookse Hansona. Lékaři jim oznámili, že jejich malý syn trpí velmi vzácným onemocněním, kvůli kterému pravděpodobně nebude nikdy chodit. Každé dítě se vyvíjí jiným tempem, ale většina dětí začne chodit ve věku kolem 1 roku. Rodiče tohoto chlapce si museli počkat o pár let déle, ale nyní jsou vděční, že jejich syn chodí.

První krůčky až v 5 letech

Malý chlapec trpí cerebelární atrofií, která postihuje část mozku, která řídí pohyb. Tato část mozku je zodpovědná za chůzi, rovnováhu, řeč a koordinaci. Chlapec začal s fyzioterapií již v 18 měsících. Podle rodičů byl schopný udělat jen jeden nebo dva roky a ihned spadl na zem. Lékaři jim řekli, že nikdy nebude chodit sám bez opory. To je pro každého rodiče hrozná zpráva!

https://www.newsitamea.gr/

Rodina věřila, že pomocí fyzioterapie a jejich obrovské lásky a péče bude Camden jednoho dne chodit. Lékaři se vždy mohou mýlit a v tomto případě také udělali chybu. Nedávno malý Camden udělal první krůčky sám, bez cizí pomoci. V 5 letech se jeho rodiče i on konečně dočkali okamžiku, kdy dokáže sám udělat pár kroků, ani by spadl.

Štěstí rodiny nemůže být větší

Nadšení rodiče natočili video z tohoto jedinečného okamžiku. Sdíleli ho na Twitteru, takže se mohou všichni rodiče podívat, že naděje skutečně umírá poslední. Video se okamžitě stalo virálním s obrovským množstvím komentářů s podporou a přáním všeho dobrého. To, že lidé chlapce podporují, je pro rodinu také velmi důležité, protože potřebují každé dobré slovo.

https://www.newsitamea.gr/

„Ať už Camden dosáhne čehokoli, velkého nebo malého, oslavujeme, ale vidět ho, jak sám dělá tolik kroků a cítí se skvěle, že to dokázal, je nepopsatelný pocit. Jsme hrdí a požehnaní, že je to náš syn,“ řekla matka chlapce, který má nakročeno k normálnímu životu. Jeho nemoc ho jistě bude omezovat po mnoho let. Možná dokonce celý jeho život. Rodina má ale velkou naději.

Zdroj: newsitamea.gr