Chlapec poprvé v životě vidí barevně díky jedinečnému vynálezu

Pro většinu z nás je vidění barev naprostou samozřejmostí. Nedokážeme si ani představit, že bychom nedokázali poznat barvu určitého předmětu. Ne každý má ale takové štěstí. Mnoho lidí se narodí s vrozenou barvoslepostí a většina z nich nikdy nepozná nádherné barvy, které nám nabízí náš svět. Naštěstí dnes již existuje způsob, jak se s touto poruchou vypořádat.

Chlapec celý život toužil po barevném vidění

Jonathan je studentem školy v americké Minnesotě. Celý život měl jeden velký sen. Chtěl vidět barvy stejně jako jeho rodina a přátelé. Jakmile to zjistil jeho učitel, dostal skvělý nápad. Poradil se s jeho rodinou a dohodli se na tom, že chlapce překvapí něčím speciálním. Jde o zařízení, díky kterému mohou barvoslepí jedinci vidět barvy jako všichni ostatní.

Při hodě si s učitelem povídalo o oku a zraku. V tu chvíli do místnosti vstoupil ředitel. Ihned přistoupil k Jonathanovi a podal mu zajímavé brýle. „Jsou tvoje.“ Nic jiného mu v tu chvíli neřekl. Jonathan byl velmi překvapený a netušil, proč dostal nějaký brýle. Nakonec si je ale nasadil. A během pár vteřin se jeho oči zalily slzami.

https://pixabay.com/

Speciální brýle chlapci pomohli vidět barvy

Nikdo si neuvědomil, že ředitel dané školy je také barvoslepý. Se svým studentem proto soucítil a věděl, že mu může pomoci. Daroval mu proto brýle, které mu umožňují vidět barvy. Chvíle, kdy si Jonathan uvědomil, co vidí, se stala na internetu virální. Video již vidělo před 130 tisíc uživatelů a dojalo lidi po celém světě.

Video se velmi emotivní, protože se jedná o neuvěřitelně krásný a dojemný okamžik. Po mnoho let se chlapci mohlo jen zdát, že uvidí barvy předmětů a lidí ve svém okolí. Pravdou je, že každý si zaslouží vidět svět v jeho nádherných barvách. A tyto brýle rozhodně splnily svůj účel. Konečně se může dívat stejně jako všichni v jeho okolí!

Zdroj: se.laowl.com/