Chlapec se loučí se dojemně sestrou, která bojuje s rakovinou.

Otec sdílel na sociálních sítích fotografii svého syna, který utěšoval čtyřletou sestru těsně předtím, než zemřela na rakovinu. Takové věci by se malým dětem rozhodně neměly dít, ale v posledních letech se setkáváme v mnoha dětmi, které bojují s rakovinou jakéhokoli typu. Malá Addy se bohužel zařadila mezi jeden z těchto případů.

https://www.newsitamea.gr/

Malá bojovnice

Adalynn ‚Addy‘ Aooter z Rodgers v americkém Arkansasu byla v listopadu 2016 diagnostikována s neoperovatelným mozkovým nádorem. Lékaři ho nazývají iffuse Intrinsic Pontine Glioma (DIPG). Rodiče si totiž všimli, že má potíže s chůzí. Nečekali, že diagnóza bude tak hrozná. Dívenka podstoupila 33 ozařování. Rakovina se jí bohužel vrátila.

Rodina se potom rozhodla pro experimentální chemoterapii v Mexiku, která je stále přes 200 tisíc dolarů a další léčebné výlohy. Nádor se ale stále zvětšoval. Tento nádor je velmi vzácná a agresivní forma rakoviny, která se může objevit u dětí od 5 do 9 let. Addy patřila mezi nejmladší pacienty s touto nemocí, protože jí byla diagnostikována již ve dvou letech.

Čtěte také: Dojemné setkání služebního psa a psovoda po 3 letech

Dívka bojovala celé dva roky

Ve Spojených státech je každý rok diagnostikováno jen 200 až 300 dětí s tímto nádorem. Nachází se ve spodní části mozku a horní části páteře. Bohužel není jasné, proč se u dětí nádor tvoří. Tlak nádoru způsobuje u dětí problémy s dýcháním. Spánkem nebo krevním tlakem. Postupem času může narušit také srdeční tep, polykání, vidění nebo rovnováhu.

Většina lidí s tímto nádorem žije jen 9 měsíců. Addy to díky radikální léčbě a včasné diagnostice vydržela déle. V posledních týdnech již nemohla téměř polykat a její zdravotní stav se rychle zhoršoval.

https://www.newsitamea.gr/

Její starší bratr Jackson ji potom odmítl opustit. V posledních minutách jejího života byl vedle ní, držel ji za ruku a hladil po vlasech. Fotografie z tohoto okamžiku se objevila na internetu. Otec dětí napsal: „Malé dítě by se nemělo loučit se svým nejlepším přítelem nebo svou malou sestrou.“

Zdroj: newsitamea.gr